22. Juna 2019.

Kraj u Endesa ligi, Real brejkom u Barseloni do nove titule!

Košarkaši Reala pobedili su kao gosti Barselonu 74:68 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa Endesa lige.

Tako je klub iz Madrida sa 3-1 u seriji uspeo da dođe do nove titule prvaka Španije, tačnije da odbrani titulu osvojenu prošle sezone.

Ovo je 35. pehar državnog šampiona za kraljevski klub i svakako gorka pilula za Barselonu i njenog trenera Svetislava Pešića koji bi prema svim indicijama, mogao uskoro da se rastane sa “blaugranom”.

Takođe, ovo je bila peta titula za trenera Reala pabla Lasa u poslednjih osam godina.

Real je posle deset minuta imao pola koša prednosti (22:21), da bi se na poluvreme otišlo prednošću Madriđana od 37:33.

U drugom delu je bilo neizvesno, ali Real nije gubio prednost i posle dobre serije kada je poveo sa 67:55 bilo je jasno da će pobediti.

MVP četvrte utakmice bio je Fakundo Kampaco koji je susret završio sa 15 poena, devet skokova i šest asistencija, sledio ga je Rudi fernandez sa 12 poena, dok je Valter Tavarse imao dabl-dabl učinak od deset poena i 13 skokova.

U timu Barselone, Kevin Pangos je postigao 16, Kris Singlton 12, a Adam Hanga 11 poena