Kraj u Endesa ligi, Real brejkom u Barseloni do nove titule! - BIGportal.ba
Košarka Sport

Kraj u Endesa ligi, Real brejkom u Barseloni do nove titule!

Košarkaši Reala pobedili su kao gosti Barselonu 74:68 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa Endesa lige. Tako je klub iz Madrida sa 3-1 u seriji uspeo da dođe do nove titule prvaka Španije, tačnije da odbrani titulu osvojenu prošle sezone. Ovo je 35. pehar državnog šampiona za kraljevski klub i…

Košarkaši Reala pobedili su kao gosti Barselonu 74:68 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa Endesa lige.

Tako je klub iz Madrida sa 3-1 u seriji uspeo da dođe do nove titule prvaka Španije, tačnije da odbrani titulu osvojenu prošle sezone.

Ovo je 35. pehar državnog šampiona za kraljevski klub i svakako gorka pilula za Barselonu i njenog trenera Svetislava Pešića koji bi prema svim indicijama, mogao uskoro da se rastane sa “blaugranom”.

Takođe, ovo je bila peta titula za trenera Reala pabla Lasa u poslednjih osam godina.

Real je posle deset minuta imao pola koša prednosti (22:21), da bi se na poluvreme otišlo prednošću Madriđana od 37:33.

U drugom delu je bilo neizvesno, ali Real nije gubio prednost i posle dobre serije kada je poveo sa 67:55 bilo je jasno da će pobediti.

MVP četvrte utakmice bio je Fakundo Kampaco koji je susret završio sa 15 poena, devet skokova i šest asistencija, sledio ga je Rudi fernandez sa 12 poena, dok je Valter Tavarse imao dabl-dabl učinak od deset poena i 13 skokova.

U timu Barselone, Kevin Pangos je postigao 16, Kris Singlton 12, a Adam Hanga 11 poena