13. Februara 2020.

Kraj serije šampiona, Reptorsi završili u “mrežici” Bruklina

Posle 15 uzastopnih pobeda konačno su poraženi i to na gostovanju Bruklinu, 101:91.

Čini se da je umor sustigao konačno i šampionski tim Toronta koji nije uspeo da slavi protiv oslabljenih Netsa, za koje nije igrao Kajri Irving.

Prva deonica bila je prilično izjednačena (23:19), da bi Bruklin zaigrao bolje u drugoj četvrtini i na poluvreme otišao sa prednošću od 52:40.

Tu je stvorena ključna razlika, Netsi do kraja meča nisu ispuštali prednost koja je maksimalno iznosila 15 poena tokom treće četvrtine (59:44).

U timu pobednika najefikasniji je bio Karis Levert sa 20 poena, dok je poen manje postigao Džo Haris.

U timu Toronta, Serž Ibaka je postigao 28 poena, dok je Fred Vanvlit postigao 22.

Denver – LA Lejkers 116:120 pr.

U noći između srede i četvrtka, poraz su doživeli i košarkaši Milvokija koji su izgubili na gostovanju Indijani (118:111).

Pejsersi su tako slavili posle šest poraza, dok je Baksima ovo bio osmi poraz, ali i dalje su tim sa najboljim skorom u NBA i prvi su na Istoku.

Janis Adetokumbo nije igrao za Milvoki, u njegovom odusustvu najefikasniji je bio Donte Divinćenco sa 19 poena, dok je u timu pobednika dominirao Ti Džej Voren sa 35 poena.

Klivlend je slavio protiv Atlante sa 127:105 uz 27 poena Tristana Tompsona u timu Kavalirsa, dok je Orlando posle produžetaka pobedio Detroit sa 116:112.