Kraj drame: Engleska i SAD u osmini finala!

Osmina finala:

Engleska – Senegal

Holandija – SAD

Fudbaleri Engleske su savladali Vels sa 3:0, dok je Iran poražen od SAD-a sa 1:0.

Iran je za nijansu bolje otvorio meč, ali njihov nalet u prvom poluvremenu trajao je malo više od pet minuta.

U nastavku su reprezentativci SAD-a potpuno preuzeli inicijativu, što je između ostalog krunisano i pogotkom.

Prvu prilika za SAD stvorena je preko Pulišića u 11. minutu, ali je njegov udarac glavom lako zaustavio golman Irana.

Nastavili su igrači SAD da pritiskaju rivala i u nastavku, ali ni pokušaj Vee iz 28. minuta se nije pretvorio u vođstvo.

Ređale su se šanse sve do 39. minuta kada je Pulišić iskoristio dobru loptu Desta, te doneo svom timu prednost od 1:0.

Do kraja prvog poluvremena videli smo i pogodak Vee koji je poništen u 48. minutu zbog ofsajd pozicije.

Ma koliko neverovatno zvučalo, Iran tokom prvih 45 minuta nije uputio nijedan šut ka golu SAD.

Imao je Iran u drugom poluvremenu dobru priliku preko Godosa da dođe do izjednačenja, ali je lopta završila pored leve stative SAD-a.

Dali su fudbaleri Irana sve od sebe da dođu do izjednačenja, imali inicijativu, ali je izostala realizacija.

Poslednja nada ugašena je u 99. minutu posle odluke iz VAR sobe da se ne dosudi penal nad Tremijem (kontakt sa igračem SAD-a u kaznenom prostoru).