12. Januara 2020.

Krah Bolonje u Torinu, “petarda” Sampdorije i minimalac Fiorentine

Domaća ekipa je slavila minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola na meču bio je Alehandro Berenger u 11. minutu.

On se najbolje snašao u gužvi stvorenoj u šesnaestercu ekipe trenera Siniše Mihajlovića i spakovao u mrežu loptu koju mu je dodao Andrea Beloti.

Do kraja meča su gostujući fudbaleri, pre svih Rodrigo Palasio, imali nekoliko šansi za gol, ali nije bilo promene rezultata, uprkos inicijativi Bolonje.

Ubedljivu pobedu za beg iz opasne zone zabeležili su fudbaleri Sampdorije, koji su sa 5:1 savladali Brešu

Meč nije dobro počeo po domaću ekipu pošto je u 12. minutu Breši prednost doneo Džon Kanselor, a izjednačenje je stiglo u 34. minutu, preko Karola Linetija.

Do kraja poluvremena je Sampdorija zaokružila preokret, golom Jakuba Jankta u trećem minutu nadoknade vremena.

Dve šanse koje je Mario Baloteli propustio za Brešu su kažnjene novim golom Sampdorije, posle igranja rukom Masimilinana Mangravitija u kaznenom prostoru penal je realizovao Fabio Kvaljarela.

U 77. minutu je već bilo 4:1, pošto se u strelce upisao Đanluka Kaprari, dok je konačan rezultat u drugom minutu nadoknade vremena postavio Kvaljarela, svojim drugim pogotkom na meču.

Fudbalerima Fiorentine je jedan gol bio dovoljan za pobedu nad ekipom SPAL, a zasluge za to idu na račun Germana Pecele.

Ceo meč za pobedničku ekipu je odigrao Nikola Milenković, dok je Dušan Vlahović zaigrao od 46. minuta i u 80. minutu je propustio šansu da postigne gol.