21. Oktobra 2021.

Kostićev Ajntraht ubjedljiv, Lokomotivi bez Nikolića ne ide

Čitav meč za ekipu iz Frankfurta odigrao je Filip Kostić, ali se nije upisao u strelce.

Umesto njega mrežu Grka je u 26. minutu načeo Rafael Bore, nakon čega je usledio ekspresan odgovor preko El Arabija.

Očekivalo se da ćemo dobiti neizvestan meč, ali bilo je sve sem toga. Najpre je Almami Ture u smiraj prvog poluvremena vratio prednost nemačkom predstavniku da bi u nastavku igre Kamada postavio konačan rezultat.

Ovom pobedom se Frankfurt popeo na prvo mesto u grupi D koj je prethodno držao Fenerbahče koji je ranije remizirao 2:2 sa Antverpenom.

Novi meč sa malo golova viđen je u grupi E. Najpre su Lacio i Marsej remizirali bez golova, a samo jedan je rešio gostovanje Galatasaraja u Moskvi Lokomotivi.

Muči se tim iz prestonice Rusije nakon odlaska Marka Nikolića, a na muke je Kerem Akturkoglu koji je udarcem u 82. minutu igre rešio pitanje pobednika.

Možda i najzanimljiviji meč večeri gledali smo u Češkoj gde je Lion slavio protiv Sparte iz Praga nakon sedam golova (4:3).

Činilo se da je francuski predstavnik u velikom problemu nakon 20. minuta igre s obzirom na to da su se nalazili u dva gola zaostatka nakon pogodaka Lukasa Harslina. Međutim, Ekambi je bio raspoložen za igru.

Kamerunac je najpre smanjio prednost pred odlazak na pauzu, da bi u nastavku postigao i namestio po još jedan.

Lion je ovom pobedom osigurao čeonu poziciju u grupi A u okviru koje je odigran još jedan meč. Rendžers je kod kuće slavio protiv Brondbija 2:0 golovima Rufija i Baloguna. Bili su to prvi poeni u Evropi ove sezone za ekipu koju sa klupre predvodi Stiven Džerard.

Dva meča u okviru termina koji je počeo u 21 čas odigrana su i u grupi B.

Monako je na gostovanju u Holandiji savladao PSV rezultatom 2:1. Meč je golom otvorio Boadu koji je baš ovog leta stiga iz Eredivizije.

Još jedan holandski reprezentativac je stigao do pogotka, ovog puta mladi Gakpo je izjednačio pre nego što je Diop u sam smiraj utakmice doneo pobedu Francuzima.

Drugi meč između Šturma i Sosijedada ni izbliza nije doneo toliko uzbuđenja. Baskijci su poveli u 69. minutu preko Aleksandra Isaka i to je bio jedini pogodak koji smo videli na meču.

Tokom večeri su odigrana još dva meča. U okviru grupe C Napoli je prekinuo perfektan start Legije iz Varšave (3:0).

Blistao je Insinje koji je golom i asistencijom rešio pitanje pobednika. Pored njega, u strelce su se upisali Osimhen i Politano.

Napolitanci sada imaju četiri boda, isto koliko i Lester, a dva manje u odnosu još uvek vodeću Legiju.

U poslednjem meču Vest Hem je lako savldao Genk (3:0), te nije dozvolio još jedno iznenađenje u grupi H nakon što je Rapid slavio protiv Dinama.

Presudan trenutak meča dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena kada je “čekićare” u prednost doveo Kreg Doson. U tom trenutku su stekli psihološku prednost nad protivnikom, te su u nastavku igre samo završili posao.

U strelce su se upisali još Diop i Bouen za perfektan start u Ligi Evrope nakon tri meča. Poređenja radi, preostale tri ekipe imaju po tri boda.

Završeno je kompletno 3. kolo u Ligi konferencija.

Bazel je na Sent Jakobsu savladao kiparsku Omoniju 3:1 i približio se prolasku dalje iz H grupe.

Sve bitno se dogodilo u prvom poluvremenu kada su pogađali Miler i Artur iz penala, a između toga je Gomes takođe bio precizan sa “bele tačke”. Tačku je stavio Žegrova u samom finišu.

Bazel je time stigao Karabag na prvom mestu grupe, dok su Omonija i Kairat daleko iza, sa šest bodova manje.

Korak ka nokaut fazi napravio je AZ Alkmar u D grupi.

AZ je došao do sedmog boda trijumfom na gostovanju Klužu 1:0 golom Karlsona, dok je Jablonec na svom terenu kiksnuo protiv Randersa 2:2.

Kvankara je sa dva pogotka vodio Čehe do drugog trijumfa u grupi, ali je Odej sa dva gola, od kojih je jedan iz penala u 90. minutu, odneo bod za Dansku.

Odigrana su još dva meča, Zorija je slavila u Sofiji nad CSKA 1:0, dok je Slovan savladao Linkoln u Bratislavi – 2:0.