29. Februara 2020.

Kostić asistent – Ajntraht poslednji učesnik osmine finala

Bila je ovo zanimljiva utakmica, a gosti iz Frankfurta su na nju došli sa velikom prednošću od 4:1 iz prve utakmice.

“Bikovi” su od samog starta pokušavali da napadima i presingom stave izabranike Adolfa Hitera na muke i to im je pošlo za rukom već u 10. minutu.

Kapiten Andreas Ulmer je primio pas na ivici kaznenog prostora, a zatim snažnim udarcem savladao Kevina Trapa i dao nadu svima na Red Bul areni da mogu do čuda.

Domaći su nakon vodećeg gola mogli do bar još jednog, ali golman gostiju je briljirao u tim momentima.

Kazna je stigla u 30. minutu, kada je Filip Kostić odlično centrirao, a Andre Silva rutinskim udarcem glavom savladao Cicana Stankovića.

Mogao je Ajntraht do potpunog preokreta, ali kontranapade nisu uspevali na pravi način da iskoriste.

U 72. minutu Soboslaj je izveo korner, a najviši u skoku je bio Onguene, za novu nadu domaćih.

Grafika: Sofascore

Ipak, sve je bilo rešeno u 83. minutu, kada je Andre Silva, svojim drugim pogotkom, postavio konačnih 2:2. Drugi gol Portugalca pogledajte OVDE.

U osmini finala Ajntraht će igrati protiv švajcarskog Bazela.