13. Aprila 2022.

Korda srušio Alkarasa

Amerikanac je posle tri sata i jednog minuta igre pobedio sa 7:6 (2), 6:7 (5), 6:3 i tako naneo Špancu tek treći poraz od početka sezone.

Alkaras je došao u kneževinu posle trijumfa na Mastersu u Majamiju, sa skorom 18-2, ali nije uspeo da preskoči prvu prepreku.

Korda je u početnom setu prvi stigao do brejka, poveo je sa 4:2, ali je Alkaras odmah uzvratio istom merom.

Finiš seta bio je pravi triler, videli smo četiri brejka u nizu, pa se stiglo do taj-brejka koji je Korda dobio sa 7:2.

Alkaras je ubrzao u drugom setu, uz brejk stigao do 3:0, ali je Korda napravio brejk u petom i smanjio na 3:2.

I naredna dva gema bili su brejkovi, pa je na 5:4, Alkaras propustio tri set lopte na servis protivnika.

Ipak je imao nerava da u taj brejku dođe do 7:5 i izjednačenja u meču. U setu odluke, Alkaras je ponovo prvi stigao do brejka, vodio je sa 2:0, ali je Korda sve vratio i poveo sa 3:2.

Konačno, u osmom gemu ponovo je oduteo servis teniseru iz Mursije i potom odservirao za trijumf.

Njega u narednom kolu čeka sudar sa pobednikom meča između Marina Čilića i Tejlora Frica.

Takođe, dalje je prošao i Španac Albert Ramos koji je pobedio Britanca Kamerona Norija sa 6:4, 2:6, 6:4.