24. Juna 2019.

Kolumbija savladala Paragvaj i “povukla” Argentinu u četvrtfinale

Reprezentacije Kolumbije i Argentine plasirale su se u četvrtfinale Kopa Amerika.

Kolumbija je minimalnim rezultatom savladala Paragvaj za maksimalan učinak i prvo mesto u Grupi B.

Jedini gol na stadionu Forte Nova u Salvadoru postigao je Gustavo Kueljar u 31. minutu, koji je samo skrenuo loptu u mrežu nakon sjajnog proigravanja Santijaga Arijasa.

Poraz Paragvaja je iskoristila Argentina koja je savladala Katar 2:0, te prvom pobedom na turniru prošla u nokaut fazu.

Trijumf “Gaučosa” režirao je napadač Intera Lautaro Martines, koji je iskoristio veliku grešku defanzivca Katara u četvrtom minutu meča.

Konačan rezultat na stadionu Gremija u Porto Alegreu postavio je Serhio Kun Aguero, osam minuta pre kraja.

Paragvaj se verovatno oprostio od takmičenja, jer ima minimalne šanse da bude jedna od dve najbolje trećeplasirane ekipe.