12. Maja 2019.

Kolaps Junajteda za kraj poražavajuće sezone

Kardif je rezultatom 2:0 ostvario prvu pobedu na Old Trafordu još od 1960. godine.

Uprkos izuzetno lošoj sezoni Junajteda niko nije očekivao ovakav kolaps u poslednjem kolu i poraz od ekipe koja je već ispala iz Premijer lige.

Lester – Čelsi 0:0

Kardif je po jedan gol postigao u oba poluvremena, a oba puta strelac je bio Natanijel Mendez-Leng, prvo u 23, a onda u 54. minutu.

Junajted je napadao tokom celog meča i na kraju imao preko 20 udaraca ka golu protivnika, čak 9 u okvir gola, ali nije uspeo da dođe ni do jednog pogotka. Uz to su ostvarili i 73 odsto poseda lopte.

Izabranici Olea Gunara Solksjera su tako peti meč zaredom ostali bez pobede u najkvalitetnijem klupskom prvenstvu na planeti i takmičenje završili na 6. poziciji, odmah iza Arsenala, a ispred Vulverhemptona.

Što se tiče igranja u Evropi naredne sezone “crveni đavoli” će najverovatnije igrati u grupnoj fazi Lige Evrope. Račune može da im pomrsi Votford, koji će, ukoliko iznenadi Mančester siti u finalu FA Kupa, Junajted poslati u kvalifikacije za LE.