Kokoškovu i Feneru pripao turski derbi, Valensija deklasirala Real u Madridu

Ekipa Igora Kokoškova odigrala je sjajan meč i upisala drugu pobedu u novoj sezoni Evrolige, iako je Efes bio favorit.

Srpski plejmejker Vasilije Micić odigrao je veoma loš meč, pošto je postigao samo sedam poena, uz veoma loše procente šuta iz igre – 2/5 za dva, 1/9 za tri i 0/1 sa linije za slobodna bacanja.

Imao je i samo jednu asistenciju.

Dobro je Efes otvorio utakmicu i imao je +7 posle prve četvrtine, ali je onda Fenerbahče zategao odbranu u drugoj deonici.

Dozvolili su najboljem napadu Evrolige samo 12 poena, postigli su 26 i preokrenuli rezultat, pa su na poluvremenu oni imali +7.

Fener je održao tih +7 i pred poslednjih deset minuta, a u četvrtom minutu četvrte četvrtine je Efes smanjio na samo poen zaostatka.

Ipak, Fener pravi novu seriju i dolazi do +10 na tri minuta do kraja i sve je bilo jasno.

Nando De Kolo bio je najbolji sa 20 poena, a pratili su ga Lorenzo Braun sa 17, Jan Veseli sa 13 i Edgaras Ulanovas sa 10 poena.

Krunoslav Simon je postigao 21 poena i bio najefikasniji u redovima Efesa.

Košarkaši Valensije ubedljivo su savladali Real Madrid u meču drugog kola Evrolige – 93:77.

Dobar meč odigrao je reprezentativac Srbije Nikola Kalinić.

Postigao je 10 poena i upisao 8 skokova i 2 asistencije.

Još bolji bio je reprezentativac Crne Gore Bojan Dubljević, koji je bio igrač utakmice.

Postigao je 24 poena i šutirao za tri poena 6/9.

Iako je Real vodio sve do poslednja dva minuta prvog poluvremena, na kraju su sa zaostatkom od pet poena otišli na odmor, posle odlične serije Valensije.

Gosti su u trećoj četvrtini deklasirali Real i došli do čak +15 pred poslednjih deset minuta.