30. Septembra 2020.

Ko će još u Ligu šampiona?

Ko će ih popuniti saznaćemo u sredu uveče nakon utakmica u Grčkoj, Austriji i Danskoj.

Rezultati prvih mečeva u susretima PAOK – Krasnodar, Salcburg – Makabi i Mitjilend – Slavija garantuju uzbudljive revanše.

U derbiju dana u Solunu se sastaju domaći PAOK i ruski Krasnodar.

U Rusiji smo videli izuzetno zanimljivih 90 minuta tokom kojih je Krasnodar uspeo da preokrene na 2:1.

Ipak, taj rezultat je više nego pozitivan za grčke crno-bele koji su u prethodna dva kola nadigrali Bešiktaš i Benfiku na svojoj Tumbi pa su favoriti u ovom susretu.

Ali PAOK u meč ulazi nakon razočaravajućeg remija na gostovanju kod Volosa u Superligi Grčke.

Problem za domaćina je i izostanak trojice Brazilaca zbog povreda – Avgusta, Matoša i Rodriga.

U startnoj postavi PAOK-a opet očekujemo srpskog fudbalera Andriju Živkovića, koji je zablistao u prva tri nastupa u crno-belom sa dva gola i asistencijom.

Solidnu prednost u prvom susretu stekao je Salcburg pobedom nad Makabijem 2:1 u Tel Avivu.

Austrijanci su “slomili” Izraelce” uprkos tome što je domaćin poveo već u devetom minutu.

U nastavku meča su bili znatno nadmoćniji sa čak 24 šuta ka golu rivala.

Međutim, odbrana Salcburga je pokazala dosta slabosti jer su Izraelci sa deset šuteva manje imali skoro isti broj pokušaja u okvir gola kao i rival (9-10).

Istakli su se golmani dva tima sa po devet intervencija.

Red Bulov tim je i u odličnoj formi sa pet pobeda u isto toliko zvaničnih mečeva u tekućoj sezoni.

Osim toga, Makabi se muči u Izraelu posle odlaska Vladimira Ivića sa mesta trenera, osvojio je samo jedan bod u poslednja dva meča.

Meč od nule nastavljaju Mitjilend i Slavija.

Nije bilo golova u Pragu, pa je psihološka prednost na strani Danaca.

Međutim, jedan gol Slavije bi mogao da potpuno preokrene situaciju u korist Čeha, koji su vrlo nezgodni gosti.

Praški tim je neporažen na poslednjih sedam mečeva u domaćem prvenstvu, uz pet pobeda.

Ukupno gledano, Slavija nije izgubila u poslednjih 20 utakmica u svim takmičenjima.

Ipak, i Mitjilendu je domaći teren bitan faktor, pa bismo mogli da vidimo još jedan čvrst duela.

Danci su dobili poslednja tri zvanična meča na svom terenu bez primljenog gola, uključujući i rapsodiju protiv šampiona Švajcarske Jang Bojsa sa 3:0.