28. Novembra 2020.

“Kiša golova” – Volsfburg “na mišiće” do 4. pobjede

Dakle, 9. kolo Bundeslige je zvanično i počelo u petak uveče utakmicom između Volfsburga i Verdera u kojoj je bilo čak 8 golova i Volfsburg je slavio sa 5:3.

Uzbudljiva utakmica u kojoj je najviše golova bilo u prvom poluvremenu, a sve je počelo već u 13. minutu kada je Leonardo Bitenkur doneo Verderu vođstvo.

Bila je to traljava reakcija odbrane Volfsburga i on se našao na pravom mestu pa je lako loptu smestio u mrežu za vođstvo od 1:0.

Nisu se gosti dugo radovali, jer je Bote Baku samo devet minuta kasnije doneo Volfsburgu izjednačenje, a on je poslao “projektil” u donji levi ugao, gde golman Verdera nije mogao da dohvati loptu.

Posle 25 minuta, na semaforu je stajalo 1:1.

Za novu promenu rezultata postarao se Bruks i to samo tri minuta kasnije.

On je posle prekida bio odlično postavljen, pa je glavom loptu poslao u mrežu za prvo vođstvo domaćeg tima na večerašnjoj utakmici.

Na novo izjednačenje čekali smo samo deset minuta, a tada je Kevin Movald u 35. minutu glavom posle kornera postigao jedan od najneobičnijih golova koje ste ikada videli.

Koliko je ludo bilo prvo poluvreme, dovoljno govori i sledeći podatak. Samo dva minuta posle ovog čudnog gola Volfsburg vraća prednost od 3:2, kada je Veghorst postigao prvi od svoja dva gola.

Sa ovim rezultatom se na poluvreme i otišlo, a čim su se fudbaleri vratili na zelenu površinu postignut je novi gol.

Ovoga puta je strelac bio Džef Bruks, njegov drugi gol na susretu, samo je ovoga puta lopta završila u mreži njegove ekipe i ponovo smo dobili izjendačenje, 3:3.

Za novi preokret i visokih 4:3 postarao se Veghorst u 76. minutu.

Da stvar bude teža po Verder, postarao se Movland koji je u 80. minutu zaradio i drugi žuti i crveni karton.

Ipak, konačan rezultat postavljen je u petom minutu sudijske nadoknade, kada je Bjalek postigao pogodak posle kontra napada.