25. Marta 2019.

Kirjos “počistio” Lajovića u trećem kolu

Lajović je odigrao potpuno suprotnu partiju od one u prethodnom kolu, kada je eliminisao Japanca Keija Nišikorija, i za samo 59 minuta je napustio teren na Floridi.

Srpski teniser imao je priliku da odmah na startu meča oduzme servis Australijancu, međutim propustio je tri brejk lopte i temperamentni Kirjos uspeo je to da iskoristi.

Nik igrao je svoj prepoznatljiv tenis sa dosta atraktivnih udaraca i kako mu je sve polazilo za rukom, Lajović nije imao nikakve šanse. Meč je između ostalog obeležio sukob Kirjosa sa jednim navijačem, koji je morao da napusti stadion zbog svađe s njim.

Australijanac u narednom kolu sastaće se sa hrvatskim teniserom Bornom Ćorićem, koji je posle velike borbe pobedio Žeremija Šardija.

Ćorić je izgubio prvi set u taj-brejku, ali je potom drugi i treći dobio rezultatom 6:2, 6:3 i time se plasirao u osminu finala.

U ponedeljak oko 18.30 na teren izlazi Filip Krajinović, koji se sastaje sa Švajcarcem Rodžerom Federerom.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 7.972.535 dolara.