27. Novembra 2021.

Kingsi srušili Lejkerse poslije tri produžetka, niz Atlante nastavljen

Kingsi, koji su nedavno ostali bez trenera Luka Voltona, napravili su veliko iznenađenje.

Ekipa Alvina Džentrija je odigrala najbolji meč sezone i pobedila u sred Los Anđelesa.

Na pet minuta do kraja utakmice su Lejkersi imali +6, kada je usledila serija 11:0 Kingsa.

Pogađali su Len, Foks i Halibarton i doneli +5 na dva minuta do kraja.

Vestbruk je dvojkom smanjio, Monk trojkom izjednačio, da bi Lebron poentirao za seriju 7:0 i prednost Lejkersa od dva poena.

Bili su pred pobedom, ali Dieron Foks pogađa, donosi izjednačenje i produžetak. Lebron je promašio šut za pobedu.

U prvom produžetku su Lejkersi ponovo imali sve u svojim rukama, ali je Badi Hild pogodio trojku i izborio drugi produžetak. Ponovo je Lebron promašio za pobedu u preostalom vremenu.

Lebron Džejms je u drugom produžetku imao više sreće, pošto je upravo on poništio koš Foksa za pobedu i doneo i treći produžetak u “gradu anđela”.

U trećem produžetku su Kingsi ispustili +7 u poslednjem minutu, Vestbruk je vratio Lejkerse na -2, a Badi Hild je bacanjima rešio meč.

Sakramento su do pobede predvodili Foks sa 34 poena, šest skokova i osam asistencija i Badi Hild sa 25 poena, četiri skoka i šest asistencija.

Tajris Halibarton je upisao 19 poena, šest skokova i devet asistencija, dok su po 13 dodali Tompson, Begli i Terens Dejvis.

Kingsi su igrali bez dvojice startera – Harisona Barnsa i Rišona Holmsa.

Kod Lejkersa je najefikasniji bio Lebron Džejms sa 30 poena, koji je gađao 2/13 za tri poena, 8/12 za dva i 8/11 sa linije penala.

Dodao je i sedam skokova i 11 asistencija.

Rasel Vestbruk je imao tripl-dabl od 29 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Gađao je 8/14 za dva i 2/3 za tri poena.

Entoni Dejvis je dodao 23, Malik Monk 20 poena.

Los Anđeles Klipersi savladali su Detroit Pistonse 107:96, u meču odigranom u evropskom terminu.

Utakmica je počela u 21:30 po našem vremenu, odnosno u 12:30 po lokalnom vremenu u Los Anđelesu.

Posle dana pauze zbog Dana zahvalnosti, NBA košarka se vratila i Klipersi su ostvarili ubedljivu pobedu.

Odličan meč odigrao je Ivica Zubac – upisao je dabl-dabl učinak sa 10 poena (3/4 iz igre, 4/4 bacanja), uz 13 skokova, dve asistencije, ukradenu i blokadu za 22 minuta na parketu i +/- od +17.

Pol Džordž, najbolji igrač ekipe, upisao je 12 poena, pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

Najefikasniji su bili Džekson sa 21 i Terens Men sa 16 poena i 10 skokova. Bledso je dodao 15.

Kod Detroita su dve najveće zvezde ekipe Džeremi Grent i Kejd Kaningem zbirno šutirali 8/29 – Grent 5/16 i Kaningem 3/13.

Kod Pistonsa su najefikasniji bili Grent sa 20 i Lajls sa 13 poena. Kaningem je ubacio 10 poena.

Erik Bledso je sjajno otvorio meč i pogodio prva tri šuta za tri poena u prva tri minuta. Poveli su Klipersi 8:0, pa 11:2, a posle četiri minuta je Bledso imao 11 poena.

Brzo su stigli do dvocifrene prednosti Klipersi, razigrao se i Zubac, pa i Kenard i Ibaka koji su ušli pred kraj četvrtine i domaćin je imao +12 posle prve četvrtine.

Pistonsi su promašivali veliki broj šuteva, posebno najbolji i najplaćeniji igrač Džeremi Grent, koji je u prvom poluvremenu šutirao 1/10. Nije se proslavio ni prvi pik Kejd Kaningem, koji je takođe promašivao.

Konstantno je bila dvocifrena prednost Klipersa. Detroit se vratio na -8 u jednom trenutku serijom 6:0, ali su odmah odgovorili Klipersi serijom 7:0, pa onda i još jednom i otišli su na najvećih +22.

I ta prednost je porasla do kraja poluvremena – Pistonsi su postigli samo 40 poena, pa su Klipersi na veliki odmor otišli sa +24.

Dvorana: Stejpl centar (Los Anđeles)
Sudije: Brajant Forte, Brendon Ader, Musa Dager

Klipers:
Džordž 12, R. Džekson 21, Moris 6, Men 16+10sk, Zubac 10+13sk, Ibaka 9, Bledso 15, Hartenštajn 10, Vinslou 0

Pistons:
Kaningem 10, Bej 9, Grent 20, Li 6, Lajls 13, Dž. Džekson 5, Dijalo 4, Garza 5, F. Džekson 10, Džozef 10, Stjuart 4+12sk.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac brzo je stigao do dabl-dabl učinka na startu treće četvrtine i Klipersi su nastavili u istom ritmu.

Redži Džekson predvodio je domaćina, koji na polovini treće četvrtine dolazi do najvećih +29.

Grent je gađao 2/11, Kaningem 1/10, pa Pistonsi nisu imali čemu da se nadaju kada su im najbolji igrači šutirali zbirno 3/21.

Serijom 8:0 se Pistonsi vraćaju na -21, a na kraju treće četvrtine bilo je +20.

Održali su veliku prednost i rutinski došli do 11. pobede u sezoni. Sada su na skoru 11-8.

Pistonsi su zabeležili 15. poraz i imaju 4-15 skor, na pretposlednjem mestu Istočne konferencije.

Košarkaši Atlanta Hoksa savladali su Memfis Grizlise na gostovanju u “Fedeks Forumu” rezultatom 100:132.

Grizlisi su rezultatski egal imali samo tokom prve četvrtine, da bi “jastrebovi” već pri kraju iste preuzeli stvar u svoje ruke.

U par navrata tokom treće deonice razlika je dostigla i maksimalnih 40.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Tre Jang koji je za 27 minuta upisao 31 poena u 10 asistencija. a dabl-dabl je ostvario i Klint Kapela sa 23 poena i 17 skokova.

Dvocifreni su bili još Džon Kolins sa 21, odnosno Kem Rediš sa 14 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović meč je završio sa osam poena (3/4 iz igre, 1/2 za tri) uz sedam skokova i četiri asistencije. On je, kao i Jang, zbog povrede bio upitan za ovaj meč, ali je na kraju odigrao 26 minuta.

Na drugoj strani istakao se bek Džon Končar koji je jedan od najboljih mečeva u karijeri završio sa 17 poena i pet skokova uz samo jedan promašaj iz igre. Pratio ga je Džeren Džekson sa tri poena manje.

Ovo je sedma pobeda u nizu za “jastrebove” koji se posle slabijeg starta trenutno nalaze na sedmoj poziciji Istočne konferencije sa 11 pobeda i devet poraza. Memfis je 10. na Zapadu sa devet pobeda i 10 poraza.

Srpski centar Nikola Jokić propustio je četvrtu uzastopnu utakmicu zbog povrede zgloba.

Denver je zabeležio šesti uzastopni poraz.

Bolji u “Bol Areni” bili su Milvoki Baksi – 120:109.

Nismo gledali MVP duel, najkorisnijeg igrača regularnog dela sezone i najkorisnijeg igrača finala.

Milvoki je bio daleko bolji tim od Nagetsa, koji su igrali bez Jokića, Mareja, Portera, Dozira i Hajlanda.

Jokić je šutirao neposredno pred početak meča, zagrevao se, ali je Majk Meloun odlučio da srpski centar ne igra.

Baksi su prvu četvrtinu dobili sa +11, što je bila razlika i na poluvremenu, što je bilo i dobro za Denver, pošto je Milvoki imao i +17.

Na kraju treće četvrtine bilo je +17 za Milvoki i tu je bilo jasno da će oslabljeni Denver upisati i peti poraz zaredom.

Janis Adetokumbo bio je najbolji na utakmici sa 24 poena (10/12 za dva, 1/1 za tri), 13 skokova i 7 asistencija.

Ispratili su ga Pet Konaton sa 20, Midlton sa 17 i Džru Holidej sa 16 poena.

Kod Denvera su najefikasniji bili Eron Gordon sa 18, Barton sa 17, Kampaco sa 16 i Džef Grin i Monte Moris sa po 15 poena.

Vlatko Čančar bio je dvocifren sa 10 poena.

Nagetsi sada idu na gostovanja – sedam vezanih.

Na skoru su 9-10, najlošijem u poslednje četiri godine.

Košarkaši Oklahome upisali su i peti poraz u nizu, a ovoga puta bolji u neizvesnoj završnici bili su Vašington Vizardsi rezultatom 101:99.

Imali su Tanderi priključak sve do kraja samog meča, spustili prednost protivnika na samo koš razlike. Međutim više od toga nisu mogli.

Najefikasniji kod domaće ekipe bio je Lugenc Dort.

Kanađanin je meč završio sa 21 poenom uz četiri skoka, dok je njegov sunarodnik Šej Gildžs-Aleksander “flertovao” sa tripl-dablom te upisao 15 poena uz osam skokova i devet asistencija.

Ponovo je solidnu partiju pružio Džoš Gidi, jedini tinejdžer uz Lamela Bola i Lebrona Džejsma koji je u prvih 20 utakmica u NBA ligi upisao po 100 skokova i asistencija. Imao je slabije šutersko veče, ali je imao 11 poena čemu je dodao sedam skokova i četiri asistencije.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski doprineo je neizvesnoj završnici sa sedam poena (3/8 iz igre i 1/2 za tri) uz šest skokova i dve asistencije. Međutim, imao je i tri izgubljene uz jednu ukradenu loptu.

Jedan od njegovih poteza je i obeležio čitav meč.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Bredli Bil sa 20, koliko je imao i Kentavijus Kaldvel-Poup.

Oklahoma sa ovim poazom ima skor od šest pobeda i 13 poraza i trenutno su na 12. mestu, te van plej-in mesta za plej-of.

Što se tiče Vizardsa oni nakon 19 mečeva imaju 12 pobeda, te drže četvrto mesto Istoka.

U drugom meču večeri Golden Stejt je savladao Portland 118:103.

Briljirao je Stef Kari koji je meč završio sa 32 poena uz osam asistencija i sedam skokova. Vigins je dodao 25, a Džordan Pul 14.

Sjajnu partiju pružio je Drejmond Grin koji je pored 12 poena imao isto toliko asistencija i osam skokova. Uz to je imao šest izgubljenih, tri blokade i dve izgubljene.

Nemanja Bjelica je na terenu proveo 10 minuta i za to vreme imao tri poena (1/3 iz igre, 0/2 za tri) i četiri skoka.