3. Oktobra 2020.

Kenin osvojila 12 gemova zaredom, kraj za Sabalenku

Kenin je pobedila Rumunku Irinu Mariju Baru sa 6:2, 6:0, za samo sat i 15 minuta tenisa.

Zanimljivo, Bara Irina je napravila brejk i povela sa 2:0 u prvom setu, a onda izgubila 12 gemova zaredom.

Do kraja meča nije imala nijednu gem loptu, ali jeste pregršt brejk prilika. Međutim, nijednu nije iskoristila.

U osmini finala RG Kenin, aktuelna šampionka Australijan opena, igra protiv bolje iz duela Fiona Fero – Marija Patrisija Tig.

Ons Džaber (Julian Finney/Getty Images)

Sabalenka je izgubila od Tunišanke Ons Džaber posle tri odigrana seta i dva sata tenisa – 6:7, 6:2, 3:6.

Beloruskinja je u prvom setu dva puta vraćala brejk, spasla tri vezane set lopte, ali na kraju nije imala snage da napravi preokret u taj-brejku.

Potpuno je “slomila” protivnicu u drugom setu, ali onda se vratila u ritam iz prvog i u trećem ostala bez “gasa” – što je Džaber iskoristila.

Trenutno 35. teniserka sveta u osmini finala RG igra ili protiv Danijel Rouz Kolins ili protiv Garbinje Muguruse.

Pobedu je ostvarila i Kineskinja Šuai Džang, koja je sa 7:6, 7:5 eliminisala najveće iznenađenje ženskog dela turnira, Francuskinju Klaru Burel.