9. Novembra 2019.

Keln će sanjati sudiju – Hofenhajm do pobjede u 98. iz penala

Domaći fudbaleri u trećoj utakmici zaredom nisu uspeli da dođu do boda i nalaze se zoni ispadanja, dok su gosti ostvarili petu pobedu zaredom.

Hofenhajm je u poslednje četiri utakmice pobedio Bajern, Šalke, Hertu i Paderborn, a sada su golom iz penala u 98. minutu došli do sva tri boda.

Bundesliga, 11. kolo:Keln – Hofenhajm 1:2 (1:0)
18.00 Frajburg – A. Frankfurt

Keln je prvi došao do vođstva kada je Kordoba u 34. minutu savladao Baumana. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na pauzu.

Odmah na startu Hofenhajm stiže do izjednačenja. Sargis Adamjan, momak koji je ušao u 46. minutu u igru, samo dva minuta na koj što je zamenio Rudija dolazi do pogotka.

Činilo se da će utakmica biti završena remijem i da će doći do podele bodova, međutim u 97. minutu dosuđen je jedaneasterac posle pregledanja VAR. Jedaneasterac je izveo Lokadija i bio je precizan.

Hofenhajm izbija na drugo mesto sa 20 bodova, dok je Keln 17. sa svega sedam.

U narednom kolu Keln gostuje Lajpcigu, dok Hofenhajm čeka Majnc.