23. Maja 2022.

Kecmanović u drugom kolu

On je posle dva sata i 35 minuta igre pobedio Argentinca Tomasa Martina Ečeveriju, 88. na svetu, 6:3, 7:5, 6:3.

Pre toga, na startu dana, Filip Krajinović je slavio protiv Rejlija Opelke, 7:6 (2), 6:2, 6:3, dok Dušan Lajović nije uspeo da savlada Sebastijana Baeza.

Argentinac je slavio sa 6:3, 3:6, 6:4, 6:3.

Ipak, završnio posao u triju Krajinović, Lajović, Kecmanović, imao je najmlađi naš igrač u Parizu, Kecmanović.

Odmah je beogradski teniser upalio motore, stigao do brejka na startu i poveo sa 2:0, ali je Ečeveri uzvratio ubrzo za 2:2.

Na 3:3, usledilo je novo ubrzanje od strane Kecmanovića, načinio je još dva brejka, prvi za 4:3, a drugi za 6:3 kada je iskoristio treću set loptu.

U drugom setu je nastavio da napada, stigao do brejka u drugom gemu i potom lako i do 3:0.

Imao je i u četvrtom gemu jednu loptu za “dupli brejk”, nije je iskoristio, a onda je izgubio svoj servis i Argentinac je smanjio na 3:2.

Usledila su nova dva ribrejka i 4:3, a onda je usledio maratonski gem od 26 poena i četiri brejk lopte koje Miomir nije iskoristio.

Potom su viđena nova dva ribrejka, 5:5, da bi Kecmanović konačno u 12. gemu uspeo da načini brejk i iskoristi drugu set loptu.

Imao je Kecmanović na 2:1 u trećem setu novi maratonski gem, i isto kao i u osmom gemu drugog seta, pet brejk šansi, ali je Argentinac odoleo i izjednačio na 2:2.

Međutim, naš teniser uspeo je da doda gas u finišu seta, na 4:3 je stigao do brejka bez izgubljenog poena, a potom odservirao za trijumf.

Njega u narednom kolu očekuje susret sa boljim iz duela Artura Rinderkneša i Aleksandera Bublika.