23. Januara 2022.

Kecmanović posustao – raspucani Monfis ide dalje!

Od njega je bolji bio iskusni Francuz Gael Monfis, posle više od dva i po sata borbe, rezultatom 7:5, 7:6(4), 6:3.

Monfis je nastavio sa sjajnim partijama u Melburnu, nije izgubio niti jedan set do sada, a uspeo je da izjednači najbolji rezultat u karijeri u Australiji, plasman među najboljih osam.

Gotovo u svakom poenu pitao se Monfis, te je zbog toga imao znatno veći broj vinera (54-30), ali i neiznuđenih grešaka (48-30).

Tokom trećeg seta delovao je prilično umorno i čini se da je Kecmanović svoje šanse za bolji rezultat na ovom meču propustio u drugom setu.

Već od uvodnih gemova dvojica igrača najavila su napadački, atomski tenis, sa mnogo vinera, ali, doduše, mnogo i grešaka.

Brejka nije bilo ni na vidiku sve do završnice prvog perioda, a istovetne šanse teniseri su propustili u 10, odnosno 11. gemu. Najpre je Monfis imao tri brejk lopte, a onda i Kecmanović.

Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

I, kada se činilo da će sve biti odlučeno u taj-brejku, Kecmanović je greškama dopustio Monfisu novu brejk, odnosno set loptu, koju je on ovoga puta iskoristio, kvalitetnim bekhendom.

Nije Kecmanović psihički pao, niti je bio indisponiran gubitkom seta, što je pokazao na startu II, kada je prvo spasao brejk loptu, a onda oduzeo servis rivalu.

Nije dugo trajala ta prednost, Monfis je stigao do ribrejka i tri vezana gema. Delovalo je da će epilog biti isti kao i u prvom setu, međutim, Kecmanović je sprečio da 12. gem opet bude koban po njega.

U taj-brejku je viđen takav tenis kao i tokom većeg dela meča, Monfis se za sve pitao, pogađao i grešio, ali više ovo prvo, te je od 2:4 serijom poena stigao do 7:4 i dupliranja vođstva u setovima.

Imao je priliku da Kecmanović na startu III seta stigne do brejka, baš kao što je to učinio u drugom, međutim, Monfis je uspešnim napadima odoleo.

Sredinom ovog perioda, Francuz je delovao iscrpljeno, ali je nekako pronalazio snagu za projektile iz forhenda najčešće, koji su mu doneli ključni brejk u sedmom gemu.

Monfis je do kraja uspeo da napravi još jedan brejk i prođe u četvrtfinale, gde će igrati sa boljim iz duela Mateo Beretini – Pablo Karenjo Busta.