30. Augusta 2019.

Kecmanović posustao poslije pet setova i skoro pet sati!

Lorenci je bio bolji posle 4 časa i 50 minuta tenisa – 6:7(11), 7:6(2), 6:7(2), 6:3, 6:2.

Iako ima 37 godina, Italijan je pokazao da može da zabeleži pobede u pet setova u dva meča u nizu protiv tenisa koji zbirno imaju manje godina od njega (prethodno savladao 16-godišnjeg Svajdu).

Srbija je ostala “samo” na Novaku Đokoviću u singl konkurenciji US opena porazom Kecmanovića. On se u trećem kolu sastaje sa Amerikancem Denisom Kudlom koji je prethodno izbacio Dušana Lajovića i Janka Tipsarevića.

Kecmanović je u prvom setu propustio veliki broj prilika, u taj-brejku. Imao je čak pet set lopti, dve na svoj servis, ali je izgubio tri poena zaredom u završnici.

Italijan je dobro spasavao brejk lopte u drugom setu i došao na korak od osvajanja istog – imao je 5:4 i dve set lopte, ali je Miomir uspeo da se vrati i i taj set odvede u taj-brejku.

Srpski teniser je u tom delu igre uspeo da pronađe igru i protivniku prepusti samo dva poena.

Lorenci je ponovo prvi napravio brejk u trećem setu, ali se Kecmanović ponovo vratio. Nimalo iznenađujuće došlo se do novog, trećeg taj-brejka i trećeg seta u nizu koji je trajao preko sat vremena.

Tada je bio red na Kecmanovića da popusti, pa je Lorenci poveo sa 2-1.

Četvrti set obeležio je veliki broj brejkova, tri u devet gemova. Na sreću po Kecmanovića on je servis rivalu oduzeo dvaput, spasao dve brejk lopte u devetom gemu i meč odveo u peti set.

Srpski teniser, trenutno 50. na svetu, nije imao snage u petom setu. 37-godišnji Lorenci je pokazivao veću energiju i pomagala mu je velika podrška sa tribina, a Miomiru nije odgovarao stil igre u kojem je morao konstantno da napada.

U ne preterano kvalitetnom setu kao pobednik izašao je Lorenci i plasirao se u treće kolo.

Lorenci u trećem kolu US opena igra protiv Švajcarca Stena Vavrinke, koji je u četiri seta eliminisao Francuza Žeremija Šardija.