4. Maja 2022.

Kecmanović namučio Nadala i časno položio oružje

“Kralj šljake” je, pred velikom podrškom domaće publike, uspeo da za sat i 57 minuta upiše drugi trijumf u karijeri protiv mlade nade srpskog tenisa. U trećem kolu igraće protiv Holanđanina Botika van de Zandšulpa.

I ovaj meč prekinula je kiša početkom drugog seta, pa smo prisustvovali pauzi od pola sata zbog postavljanja krova na stadionu “Manolo Himenes”.

Kecmanović je počeo dobro u prva dva gema, ali je potom Nadal ubacio u “petu brzinu” i počeo da niže brejkove i gemove pored svog imena.

Za tili čas imao je dva puta oduzeo servis Miomiru i posle 36 minuta tenisa dobio je prvi set rezultatom 6:1.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Ali, baš tada je delovalo da je počeo Rafin pad, jer je u jednom gemu napravio četiri greške iz bekhenda, jednu više nego u celom prvom setu.

Poveo je Kecmanović i na servis Nadala, ali je tada počeo pljusak koji je stvorio prekid i možda zaustavio veći nalet Srbina.

Kada su se vratili na teren, Nadal je prvi došao do brejka i vođstva 3:2, ali je Kecmanović odmah uzvratio i preokrenuo rezultat.

Opustio se i on, pa je počeo ne samo da parira rivalu sa druge strane mreže, nego i da ga ozbiljno napada i ugrožava pred njegovim navijačima.

Stigao je čak Miomir do 5:4 i naterao Rafu da servira za opstanak u setu, ali je ubrzo i sam izgubio servis i bio na rubu poraza već tada.

No, iznenadio je sve na tribinama, pa i samog Nadala, odličnim gemom i “ribrejkom” u momentu kada je Španac servirao za pobedu.

Ušlo se u taj-brejk, gde je na 3:3 i 4:4 Kecmanović imao šanse, ali je birao neke pogrešne odluke i Nadal je sve to iskoristio za pobedu i, za njega, zvanično otvorenu sezonu na njemu omiljenoj podlozi, šljaci.