20. Aprila 2021.

Kecmanović kroz dva tajbrejka do pobjede nad kvalifikantom

Kecmanović, trenutno 47. na ATP listi, slavio je protiv 102. tenisera sveta posle velike borbe. Mogao je Srbin i ranije do pobede, pošto je imao meč loptu u devetom gemu drugog seta, ali je na kraju slavio u dva tajbrejka.

Ujednačena borba vodila se na početku prvog seta. Prva brejk prilika viđena je tek u šestom gemu, ali je nije iskoristio Kecmanović. Imao je potom Srbin u završnici i tri set lopte na servise rivala. Međutim, uporan je bio Bagnis, koji se izborio za tajbrejk. U dodatnom gemu je viđeno nekoliko preokreta, ali je kvalitet bio na strani Miomira koji je poveo u setovima.

Miomir Kecmanović

Drugi je doneo mnogo brejkova. Prvi je napravio Argentinac na samom startu za 2:0, da bi usledio ekspresan odgovor Srbina koji je preokrenuo na 5:2. U devetom gemu je Kecmanović imao i prvu meč loptu na servis protivnika, ali je nije iskoristio. Zapravo, sve se zakomplikovalo posle toga, pošto je Bagnis vratio i drugi brejk zaostatka te izjednačio na 5:5. U tajbrejku je znatno sigurniji bio Srbin, lako je došao do prednosti 4:0, a onda priveo posao kraju.

U osmini finala 47. tenisera sveta čeka još jedan kvalifikant – Artur Rinderneh, koji je eliminisao Huana Londera 6:1, 7:5.