25. Februara 2020.

Kecmanović eliminisao De Minora – sledi potencijalni meč s Nadalom

Mladi srpski teniser posle tačno dva sata borbe je pobedio talentovanog Australijanca – 3:6, 6:4, 6:3.

Kecmanovića u narednom kolu očekuje bolji iz duela Rafael Nadal/Pablo Anduhar.

Srpski teniser nešto lošije je otvorio meč i De Minor je prvi došao do brejka (3:1). Naš teniser je odmah uspeo da uzvrati i izjednači na 3:3, međutim do kraja seta nije osvojio nijedan gem i prvi set izgubio je rezultatom 6:3.

Kecmanović je imao veoma loš procenat osvojenih poena na drugi servis (29%) i u nastavku je znatno podigao taj broj.

Srpski teniser spasao je nekoliko brejk lopti u drugom setu, tačnije čak šest, a što je najvažnije – prvu na servis De Minora je iskoristio i ispostaviće time došao do 1-1 u setovima.

Kecmanović je u desetom gemu drugog seta dobio brejk i set loptu i iskoristio ju je. Slično je bilo i u trećem setu. U sedmom gemu Miša je spasao dve brejk lopte i odmah u narednom je oduzeo servis gem protivniku.

U devetom gemu trećeg seta servirao je za pobedu i bez većih problema dobio je taj gem, odnosno na kraju i meč.