28. Jula 2022.

Katastrofa Olimpijakosa – dobre vijesti za Zvezdu?

Olimpijakos je poražen rezultatom 4:0 u Pireju od Makabija iz Haife, nakon remija od 1:1 u Izraelu.

To znači da su grčki crveno-beli već zvanično završili takmičenje u Ligi šampiona ove sezone.

Poraz Olimpijakosa znači da Crvena zvezda u četvrtom kolu kvalifikacija za LŠ neće moći da igra ni protiv Viktorije Plzenj, koja će zauzeti jedno od četiri mesta, uz Zvezdu, Dinamo i Kopenhagen, u povlašćenom delu Puta šampiona – ukoliko pobedi moldavski Šerif.

Potencijalni rivali Crvene zvezde u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona bi onda bio neko od pobednika duela Makabi Haifa – Apolon, Karabag – Ferencvaroš, Bodo Glimt – Žalgiris, kao i turski prvak Trabzon. Uz napomenu da bi UEFA mogla da eliminiše Karabag iz te konkurencije preventivno, s obzirom na to da se Zvezda sastaje sa jermenskim šampionom.

Međutim, ostaje za videti da li će Plzenj opravdati ulogu favorita, kao i to ko će upasti u šešir protivnika na koje mogu da idu izabranici Dejana Stankovića, tako da je još rano govoriti o tome da li je ovo nedvosmisleno dobra stvar za crveno-bele.

Domaćina je načeo Tjaron Čeri, fudbaler iz Surinama, koji je doveo goste u prednost od 1:0 u petom minutu.

U 25. minutu bilo je 1:1 posle gola Buhulakisa, ali je isti poništen zbog igranja rukom.

A, onda – katastrofa Pirejaca.

U 61. Pjero postiže gol za 0:2, a isti igrač samo četiri minuta kasnije povećava na 0:3.

Za konačnih 0:4 pobrinuo se Abu Fani u 87. minutu utakmice.

Kod pobednika na terenu je ceo meč bio Bogdan Planić, a kod domaćina Lazar Ranđelović nije ulazio na teren.

U četvrto kolo prošao je i Ferencvaroš koji je deklasirao Slovan u Bratislavi sa 4:1.

Slovan je uspeo da “prokocka” 2:1 iz Mađarske u prvom kolu, pa će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope, dok će Ferencvaroš u četvrtom kolu kvalifikacija za LŠ igrati protiv Karabaga.

Za goste su strelci bili Boli, Zaharijasen, Traore i Leduni, a za domaćina De Marko.