13. Novembra 2021.

Katastrofa Albanije, šampion Evrope brine pred poslednje kolo!

Gordi Albion je svih pet golova postigao u prvom poluvremenu, a het-trik zabeležio je sjajni Hari Kejn.

Najpre je Hari Megvajer načeo goste u devetom, da bi u 18. Kejn mogao samo da se pokloni posle centaršuta Hendersona.

Soboslai 6, 83, Gazdag 22, Vecsei 88

Zamenili su uloge deset minuta kasnije, kada je kapiten Liverpula iskoristio loptu Kejna, promešao odbranu Albanije i savladao Strakošu.

Kejn je novi gol postigao u 33, a najlepši na meču viđen je u nadoknadi vremena, kada je posle kornera uhvatio loptu na sjajan način i volejom je zakucao u mrežu.

Albanija je ovim porazom ostala bez teoretske šanse da se nađe u baražu, dok su Englezi praktično osigurali plasman na Svetsko prvenstvo.

Kolo pre kraja imaju tri boda više od Poljske, bolju gol-razliku i u poslednjem meču gostuju nejakom San Marinu, te ih samo senzacija veka može udaljiti od Katara.

Poljaci su, inače, lako savladali Andoru kao gosti – 4:1, a posao im je bio olakšan već u 21. sekundi, kada je Fernandes zbog laktanja zaradio crveni karton.

Levandovski je dva puta pogađao mrežu domaćih, dok su se po jednom upisali u strelce Jozvijak i Milik. Počasni pogodak za Andoru dao je Vales.

U okviru ove grupe, u meču bez rezultatskog značaja, Mađarska je pobedila San Marino rezultatom 4:0.

Fudbaleri Italije i Švajcarske remizirali su 1:1, u meču pretposlednjeg kola grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Aktuelni šampion Evrope je imao zicer na svom Olimpiku da praktično osigura plasman na Mundijal, ali ga nije iskoristio.

Najbolju šansu za pobedu propustio je Žoržinjo u 90. minutu, ali je promašio jedanaesterac – lopta je otišla visoko preko prečke.

Situacija u ovoj grupi biće poznata tek posle završne runde, u koju dve selekcije ulaze sa istim brojem bodova (15), s tim da izabranici Roberta Mančinija imaju bolju gol razliku (13:2 naspram 11:2).

U poslednjem kolu Italija gostuje Severnoj Irskoj, dok će Švajcarska dočekati Bugarsku.

“Sajdžije” su bolje počele duel i šokirale domaćina, a strelac lepog gola bio je Vidmer u 11. minutu, na dodavanje Okafora.

Nije delovala Italija dobro u tim trenucima, ali je ipak preko Di Lorenca izjednačila u 36. minutu, nakon ne baš sjajnog istrčavanja Zomera.

“Azuri” su pokušavali u drugom poluvremenu, a najbliži pogotku su bili u 90. minutu, kada je Žoržinjo promašio penal, koji je načinio Akanđi.

U okviru ove grupe, Severna Irska je pobedila Litvaniju 1:0, autogolom Satkusa u 18. minutu.

Skov Olsen 18, Brun Larsen 63, Mele 90+3 – Olsen 89

U okviru grupe F, Danska je zadržala maksimalan učinak i slavila devetu pobedu iz isto toliko mečeva.

Na svom terenu su rutinski izašli na kraj sa Farskim Ostrvima – 3:1.

Strelci su bili Skov Olsen u 18, Brun Larsen u 63, odnosno Mele u trećem minutu sudijske nadoknade.

Jedini gol za goste dao je Olsen u 89. minutu.

U utakmici bez rezultatskog značaja, Austrija je pobedila Izrael rezultatom 4:2.

Domaći su dva puta gubili, ali su uspeli da slave posle preokreta.

Biton i Perec su ih stavljali na muke, međutim, dva gola Šauba, te po jedan Arnautovića i Sabicera doneli su tri boda Austriji.

Danska je još ranije osigurala plasman na Mundijal, dok je Škotska obezbedila baraž.