16. Oktobra 2022.

Katai sa bijele tačke donio Zvezdi tri boda u Kragujevcu

Pobedonosni gol za šampiona države postigao je Aleksandar Katai u 74. minutu iz penala.

Bila je to peta uzastopna prvenstvena pobeda izabranika Miloša Milojevića, i prvi poraz Kragujevčana posle tri uzastopne pobede.

Superliga, 15. kolo
Radnički (K) – C. zvezda 0:1 (0:0)
Katai 74p

Stadion: “Čika Dača”.
Sudija: Lazar Lukić (Beograd).

Tako je Crvena zvazde uspela da se digne posle poraza u Ligi Evrope u Budimpešti od Ferencvaroša (2:1).

Reklo bi se tvrda utakmica, sa dosta žustirine na obe strane i ne previše prilika, ali bodivi na kraju zasluženo idu na konto prvaka Srbije.

Utakmica je počela uz dosta žustrih startova sa obe strane, ali u sporom ritmu.

Malo toga se dešavalo pred oba gola, u prvih pola časa igre odbrana Kragujevčana je bez većih problema zaustavljala napade Crvene zvezde.

Radnički: Raičević, Vlajković, Cvetinović, Ivanović, Pecelj, Čolović, Krajišnik, Vidović, Evandro, Tomić (od 68. Stoiljković), Vidosavljević (od 68. Miličić).Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Milunović, Kanga (od 57. Krstičić), Mijailović, Ivanić, Srnić (od 71. Mustafa), Mitrović (od 57. Bukari), Ben (od 57. Katai), Pešić.

U 30. minutu, sevnula je akcija gostiju, El Fardu ben je centrirao sa desne strane, pravo na glavu Mirka Ivanića.

Zatresla se mreža iza leđa golmana Raičevića, ali su morao da interveniše VAR.

I posle kosultacija, poništen je gol CRvene zvezde jer je Ben bar za pola metra bio u ofsajdu.

Kao da je to bio signal da crveno-beli krenu nešto agilnije.

U 39. minutu imali su odličnu šansu, slobodan udarac sa 20 metara koji je izveo Gelor Kanga.

Gabonac je odlično ciljao, Raičević je već bio savladan, ali se isprečila stativa i domaćin je imao mnogo sreće.

Do odlaska na odmor, beleže se još dva pokušava šampiona, Srnića u 41. i Ivanića u 42. minutu, ali se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku, prve pretnje crveno belih usledile su u 50. i 54. minutu kada su pokušali Ivanić i Ben.

Prvi je bio za malo neprecizan, a drugi je izblokiran u poslednji čas.

Potom, u 64. minutu, novi slobodan udarac za Crvenu zvezdu. Izveo ga je Katai, ali prečka je spasila domaćine.

I onda, igrao se 74. minut kada je Cvetinović u kaznenom prostoru oborio Aleksandra Pešića.

Sudija Lukić je pokazao na belu tačku, a Katai je penal za crveno-bele pretvorio u gol za 0:1.

Radnički je u nadoknadi imao najbolju šansu preko Maksimovića, koji je šutirao glavom iz peterca, ali promene rezultata nije bilo.