9. Marta 2019.

Kanonada Bajerna, šampion prestigao Dortmund

Bila je to odlična partija celog tima prvaka Nemačke i zahvaljujući tako ubedljivoj pobedi, stigla je nagrada, izbijanje na čelnu poziciju Bundeslige.

Bundesliga, 25. kolo
subota:
Bajern – Volfsburg 6:0 (2:0)
(Gnabri 34, Levandovski 37, 86, Rodrigez 52, Miler 76, Kimih 82)
Borusija (D) – Štutgart 3:1 (0:0)
(Rojs 62, Alkaser 85, Pulišić 90+2 – Kemf 71)
Frajburg – Herta 2:1 (1:0)
(Petersen 27, Ibišević 80ag – Ibišević 77)
Verder – Šalke 4:2 (1:1)

Borusija iz Dortmunda i Bajern su u vikend ušli bodovno poravnati, sa po 54 boda, i jedni i drugi su ostvarili pobede, ali su izabranici Nike Kovača sada prvi jer imaju bolju gol razliku u odnosu na “milionere”, koji su na “Signal Iduna parku” pobedili Štutgart sa 3:1.

Seriju golova za Bajern otvorio je Serž Gnabri u 34. minutu posle centaršutra sa desne strane, da bi tri minuta kasnije Robert Levandovski postigao gol za 2:0 posle odlične kombinacije celog navalnog reda Bavaraca.

Hames Rodrigez je odličnim udarcem sa 17 metara pogodio donji desni ugao gola “vukova” i već tada je bilo jasno da se gosti neće dobro provesti na “Alijanc areni”.

U poslednjih 15 minuta, Bajern je postigao još tri gola, sva tri posle asistencija Franka Riberija. Prvo je Tomas Miler sa desetak metara lako matirao golmana gostiju, da bi Džošua Kimih udarcem glavom posle centaršuta sa leve strane postigao peti gol na susretu.

Konačno, Levandovski je iz neposredne blizine postigao svoj drugi gol na susretu, ukupno 17. u ligi kojim se ičvrstio na čelu liste strelaca u Bundesligi.

Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images

U Dortmundu, Štutgart je poprilično dugo odolevao. Bili su na pragu osvajanja boda, ali je Borusija pojačala ritam u samom finišu i tako stigla do bodova koji je ostavljaju u trci za šampionskom titulom.

Borusija je povela iz penala u 62. minutu. Prethodno je na ivici kaznenog prostora oboren Džejdon Sačno, a Marko Rojs je snažnim udarcem zatresao mrežu popularnih “švaba”.

Štutgart je izjednačio u 71. minutu posle prekida sa leve strane. Kastro je centrirao, a Mark Oliver Kemf je šutirao glavom i zatresao mrežu.

Ipak, upornost “milioonera” se isplatila. U 85. minutu posle velike gužve, Pako Alkaser se snašao najbolje, pogodio je za 2:1, da bi u sudijskoj nadoknadi i Kristijan Pulišić bio precizan posle odlične kombinacije sa Geceom.

Marko Grujić je odigrao svih 90. minuta za Hertu koja je izgubila kao gost od Frajburga sa 2:1. U centru pažnje bio je Vedad Ibišević koji je u 77. minutu postigao gol za tim iz berlina, ali je tri minuta kasnije postigao i autogol kojim je Frajburg stigao do tri boda.