29. Jula 2021.

Kanada jača od Južne Koreje, Kineskinja srušila olimpijski rekord, 25 poena Dončića u pobjedi nad Japanom

U grupi A na Olimpijskim igrama nalaze se Srbija, Španija, Kanada i Južna Koreja.

Košarkašice Srbije su u prvom kolu bile bolje od Kanade, koja se sada vratila u igru za plasman u narednu rundu pobedom nad Južnom Korejom.

Pobeda je bila ubedljiva, rezultatom 74:53, a najefikasnija je bila Bridžet Karlton sa 18 poena, dok je Natali Ačonva imala 14, a Kejla Aleksander 10.

U protivničkom sastavu, 15 poena Đi Su Park, a po 11 Danbi Kim i Liseul Kang.

U četvrtak od 10 časova i 20 minuta na programu će biti duel Srbije i Španije koji će odlučiti ko će sa prve pozicije u nokaut fazu.

Kineska plivačica Jufej Žang osvojila je zlatnu medalju uz olimpijski rekord.

Žensko finale plivanja na 200m u disciplini leptir obeležila je Kineskinja Jufei Žang.

Ona je osvojila zlatnu medalju i trku završila vremenom 2:03.86 što je novi olimpijski rekord, a stari je postavljen pre devet godina u Londonu.

Žang je iza sebe ostavila Regan Smit koja je osvojila srebro, dok je Hali Flikinger osvojila bronzu.

Dakle, zlato Kini, a srebro i bronza Sjedinjenim Američkim Državama.

Košarkaši Slovenije pobedili su Japan rezultatom 116:81 u drugom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Reprezentativci Slovenije su na pogon Luke Dončića lako pobedili Argentinu u prvom kolu, a isto je prošao i domaćin Japan u drugom.

Slovenci su slavili sa više nego ubedljivih 116:81 i opet je Dončić bio najefikasniji sa 25 poena uz po 7 skokova i asistencija.

Sjajan je bio i Zoran Dragić, koji je meč završio sa 24 postignuta poena, dok je 15 imao Čančar, a Prepelič 12.

Na drugoj strani, 34 poena je imao Rui Haćimura, a 17 Juta Vatanabe.

Slovenija je na čelu grupe C sa dve osvojene pobede i u trećem kolu igraće sa Španijom za prvo mesto u grupi.

Vaterpolisti Španije su rezultatom 16:4 pobedili Kazahstan.

Španija je na Olimpijskim igrama došla do treće uzastopne pobede u grupi B.

U prvom kolu su tesno pobedili Srbiju, pa u drugom Crnu Goru i sada su u trećem kolu sa više nego ubedljivih 16:4 pobedili Kazahstan.

Sa 5 golova je najefikasnij bio Ortega, 3 je imao Sanajuha, a po 2 Fernandes i Maljarah.

U redovima Kazahstana, sa 2 gola je najbolji strelac bio Srđan Vuksanović, dok je Dušan Marković imao 1 koliko i MIhail Rudaj.

Kejleb Dresel je obradovao svoje sunarodnike još jednim podvigom, osvojivši zlatnu medalju u disciplini 100m slobodnim stilom.

On je trku završio sa vremenom 47.02 što je novi olimpijski rekord!

Iza novog rekordera završili su Kajl Čalmers iz Australije, dok je bronzu osvojio Kliment Kolešnikov iz Rusije odnosno Ruskog Olimpijskog Komiteta.

Veslačice sa Novog Zelanda Grejs Pendergrast i Keri Gauler osvojile su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

ne su kao svetske šampionke bile favoriti za pobedu u Tokiju.

Postale su tek treći dvojac u ženskoj konkurenciji van Evrope koji je osvojio Olimpijske igre, prvi od Atlante 1996. godine.

Srebrna medalja pripala je Vasilisi Stepanovoj i Jeleni Orijabinskajoj iz Rusije, dok su bronzanu osvojile kanadske veslačice Kejli Filmer i Hilari Jansens iz Kanade.

Ruskinje su u poslednjih 300 metara pretekle Kanađanke i došle do srebrnog odličja.

Američki plivač Robert Fink osvojio je zlatnu medalju u disciplini 800 metara slobodnim stilom.

Sjajni dvadesetjednogodišnji američki plivač Robert “Bobi” Fink je za 7:41.87 završio trku na 800m slobodnim stilom i osvojio zlatnu medalju.

Iza njega je završio Italijan Pantrinijeri koji je bio u stazi broj 1, dok je bronza otišla Romančuku, a Velbrok je ostao bez podijuma.

Verovali ili ne, Pantrinijeri je kasnio dve desetinke, a Romančuk četiri i što je još neverovatnije, osam desetinki je delilo prvoplasiranog i četvrtoplasiranog plivača.

Ajzak Stableti-Kuk, australijski plivač, osvojio je zlatnu medalju u disciplini 200m prsno.

Holanđanin Arno Kaminga bio je glavni favorit za zlato u ovom finalu, ali je ono ipak otišlo u ruke Ajzaku Stabletiju-Kuku.

Australijanac je trku završio vremenom 2:06.38 što je novi olimpijski rekord!

Iza njega, završili su Arno Kaminga koji je osvojio srebro, dok je bronzanu medalju osvojio Mati Matson iz Finske.