27. Juna 2019.

KAN: Salah “ovjerio” pobjedu Egipta, novi minimalac Nigerije

Fudbaleri Egipta i Nigerije ostvarili su pobede u drugom kolu Kupa afričkih nacija (KAN).

Egipat je u Grupi A rutinski savladao DR Kongo 2:0, pogocima u prvom poluvremenu.

Vođstvo je doneo Ahmed Elmuhamadi u 25. minutu, a prednost je udvostručio Muhamed Salah u 43.

U drugom meču grupe Uganda i Zimbabve su remizirali 1:1, a i na ovom meču oba gola su viđena u prvih 45 minuta.

Uganda je povela preko Kvija u 12. minutu, da bi pet minuta pre pauze poravnao Bilijat.

Tako je domaćin KAN Egipat posle dva kola obezbedio plasman u nokaut fazu turnira.

U prvom meču Grupe B, Nigerija je minimalnim rezultatom savladala Gvineju.

Jedini gol pred svega 10.400 gledalaca u Aleksandriji postigao je Kenet Omeru, 17 minuta pre kraja utakmice.

I “superorlovi” su izborili drugu rundu. U drugom meču u četvrtak se sastaju Burundi i Madagaskar.