Kaliniću srpski derbi protiv Nedovića, težak poraz Fenera, pobjeda Himkija, Micić promašio produžetak - BIGportal.ba
Košarka Sport

Košarkaši Valensije pobedili su Panatinaikos 95:83 u meču 9. kola Evrolige.

Španski tim je furioznom igrom u poslednjoj deonici, kada je na početku iste napravio seriju 11:1, prelomio susret u La Fonteti i stigao do petog trijumfa u takmičenju.

Najefikasniji je bio Klemen Prepelič sa 18 poena (4/5 za tri), pratili su ga Derik Vilijams (14), Martin Hermanson (13), Fernando San Emeterio (11) i Majk Tobi (11).

Nikola Kalinić je upisao četiri poena, pet asistencija, dve ukradene lopte i jedan skok za 17 minuta, dok Vanje Marinkovića neće biti duži period zbog povrede.

Kod gostiju novajlija Šelvin Mek je ubacio 15, a po 11 Hauard Sen Ros, Janis Papapetru i Kostantinos Mitoglu.

Nemanja Nedović, koji se vratio na parket posle povrede, imao je pet poena i tri skoka za 19 minuta u dresu “zelenih”.

Košarkaši Baskonije naneli su težak poraz ekipi Fenerbahčea u 9. kolu Evrolige.

Španci su trijumfovali rezultatom 86:68 i došli do skora 3-4, dok tim Igora Kokoškova sada ima 4-5.

Fenerbahče je krenuo serijom 9:0, ali je već do kraja prve četvrtine dozvolio Baskoniji da se vrati.

Potom su Španci u drugoj deonici stigli do dvocifrene razlike (44:33) i uz manje oscilacije u razlici, nju održali do poslednje deonice.

Tada je tim Kokoškova dodatno pao i Baskonija ih je dotukla, te došla do maksimalnih +18 na kraju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Piters sa 25 poena, a 19 je u pobedničkom taboru dodao Giedraitis, Dragić 16.

U ekipi Fenerbahčea Jan Veseli je ubacio 15 poena, a Pjer Sipahi su dodali po 11.

Košarkaši Himkija pobedili su ekipu Zenita 88:83 na gostovanju u Sankt Peterburgu, u utakmici 9. kola Evrolige.

Zenit je vodio u velikoj većini meča, pre svega zahvaljujući šuterski raspoloženom Biliju Beronu, ali su gosti iz Podmoskovlja u poslednjem minutu preokrenuli.

Aleksej Šved i Erik Mekolum su sa šest uzastopnih poena trasirali put ka drugoj pobedi Himkija u ovom takmičenju.

Najefikasniji je bio Šved sa 24 poena, Mekolum ga je pratio sa 17, a dvocifren je bio samo još Greg Monro sa 11.

Na drugoj strani Beron je meč završio sa 24 poena (6/10 za tri), ali i promašenih poslednjim napadom.

Nije imao adekvatnu pomoć saigrača jer su iskočili samo Ostin Holis sa 15 i Arturas Gudaitis sa 10.

Košarkaši moskovskog CSKA savladali su Žalgiris u Kaunasu sa 87:78 u devetom kolu Evrolige.

Ekipa Dimitrisa Itudisa do trijumfa nije stigla lako, uprkos činjenici da su maltene sve vreme vodili.

Domaći su prišli u poslednjem minutu na samo pola koša zaostatka, ali je Majk Džejms ubacio trojku i odbio taj nalet.

Upravo je Amerikanac iz redova „armejaca“ bio najbolji pojedinac na meču.

Ubacio je 27 poena (3/5 za dva, 5/6 za tri, 6/6 sl. bacanja), te imao pet asistencija.

Pratili su ga Vil Klajburn sa 13 i Darun Hilijard sa 12, dok je Nikola Milutinov meč završio sa osam poena, sedam skokova i dve ukradene lopte.

Kod Žalgirisa najbolji je bio Marijus Grigonis sa 19 poena, dok je Tomas Valkup dodao 10 poena i sedam asistencija.

Košarkaši minhenskog Bajerna savladali su Anadolu Efes kao gosti sa 74:71, u meču devetog kola Evrolige.

Izabranici Andree Trinkijerija nadoknadili su u poslednjoj četvrtini zaostatak od 10 poena razlike i na kraju slavili sedmi put u elitnom takmičenju.

Naročito dobro su odigrali nekoliko poslednjih minuta utakmice, kada su uostalom i napravili veliku seriju, koja im je donela trijumf.

Imala je turska ekipa šansu da stigne bar do produžetka, ali je nekoliko sekundi pre kraja Vasilije Micić promašio trojku.

Kod gostiju najbolji je bio Vejd Boldvin IV, koji je ubacio 15 poena i imao čak 11 asistencija.

Naš Vladimir Lučić je imao sedam poena, devet skokova i dve asistencije.

Dvocifreni su bili još Džejlen Rejnolds sa 14, Pol Cipser sa 12, te Nihad Đedović sa 10 poena.

Kod Efesa najefikasniji je bio Tibor Plajs sa 19 poena i pet skokova.

Larkin je imao 13 poena i sedam asistencija, ali je trojke dosta promašivao (1/7).

Vasa Micić je meč završio sa 12 poena, četiri asistencije, tri skoka i četiri izgubljene lopte.