20. Marta 2019.

Kalinić: Budućnost pokazala da je s razlogom u Evroligi

Turski sastav slavio je pred domaćom publikom protiv šampiona ABA, a meč je rešio tek u poslednjih pet minuta kada su napravili seriju 11:1.

Kalinić je proglašen za igrača utakmice, pošto je na kraju imao učinak od 14 poena, šest skokova i tri ukradene lopte.

Iako smo postigli 36 poena u prvom poluvremenu, nismo igrali dobro. Posle poluvremena smo popravili odbranu, zaigrali sa više energije i motivisanije, i to je dalo rezultat. Iskreno, mislili smo da će biti mnogo lakše, ali je Budućnost dokazala da je sjajan tim i da igraju u Evroligi s razlogom. Nalazimo se u finišu i želimo da završimo na prvom mestu. U Moskvi ćemo verovatno igrati za prvu poziciju“, rekao je Kalinić, a prenosi zvaničan sajt Evrolige.

Fenerbahče je pred domaćom publikom pobedio ekipu iz Podgorice sa 76:67.

Želeo bih da čestitam Fenerbahčeu na pobedi, ali u isto vreme i igračima na načinu na koji su igrali. Mislim da je ovo bila jedna od naših najboljih utakmica u sezoni, kontrolisali smo ritam, skok, odbranu“, istakao je trener Budućnosti Jasmin Repeša.

Posle 27 odigranih utakmica Fener ima skor 23/4, dok je Budućnost na 6/21.