12. Juna 2022.

Kako birati auto-kameru i koliko novca potrošiti?

Big Portal

Naš savet je da se ne zalećete na najjeftinije kamere, bez obzira što njihovi tehnički podaci „na papiru“ deluju sasvim pristojno i što se u opisu obećava dobar snimak. U praksi se obično pokaže da imaj loš kvalitet snimka, kao i razne druge mane.

Pre konačne odluke o kupovini dobro se informišite. Pretražite YouTube i nađite primere amaterskih snimaka kamerom za koju ste zainteresovani.

Istina, kvalitet snimka koji gledate na YouTube ne mora po kvalitetu obavezno da odgovara originalu koji se dobije kada se snimak direktno prebaci na kompjuter. YouTube je ipak najbolji izvor primera realnog kvaliteta snimaka koji imamo.

Raspitajte se i na internet forumima, stranim i domaćim – na njima možete da pročitate mnoštvo korisnih saveta i iskustava.

Uglavnom, koja je svrha kupiti kameru koja ima toliko loš snimak da ne možete da pročitate registarsku tablicu vozila ispred vas ili koje vam dolazi u susret?

Nažalost, ni skuplje i kvalitetnije kamere neretko nisu baš sjajne kada je čitljivost registarskih tablica u pitanju, čak ni u idealnim vremenskim uslovima.

„Platim auto-kameru 100 evra, a na snimku se ne vide ni registarske tablice?!“, ovo je kritika koju mnogi vozači imaju na kvalitet snimka čak i kod skupljih kamera. Oznake na registarskim tablicama postaju neprepoznatljive čim se vozilo udalji samo nekoliko metara.

Pri lošim vremenski uslovima ova mana postaje još izraženija.

Međutim, ne zaboravite da je ipak najvažnija funkcija auto-kamere da dokaže da niste vi krivi ukoliko dođe do ozbiljne saobraćajne nesreće, kada možete da potrošite hiljade i hiljade evra na advokate i veštake kako biste dokazali svoju nevinost.

Zamislite da na semaforu udarite pešaka koji je pretrčavao na crveno. Kako ćete dokazati da niste vi prošli na crveno, a pešak na zeleno?

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare