6. Januara 2021.

Kajri se poigravao, šampion “na mišiće”, Bulsi i Sparsi iznenadili

Kao što već znate, Denver je savladao Minesota Timbervulse, uz novu MVP partiju Nikole Jokića.

Što se tiče ostalih rezultata, videli smo tri iznenađenja.

Očekivalo se da Juta Džez lako izađe na kraj sa Bruklin Netsima, koji su igrali bez Kevina Durenta, ali to nije bio slučaj, pošto je domaćin slavio 130:96.

Kajri Irving je otvorio utakmicu sa 20 poena i 8/8 iz igre, a Netsi su imali +21 posle prve četvrtine i +19 posle prvog poluvremena.

Sve je bilo jasno posle treće deonice i +25, pa su poslednju četvrtinu odigrali rezervisti.

Kajri je na kraju ubacio 29 poena, Levert je dodao 24, dok je Džeret Alen imao 19 poena i 18 skokova.

Kod Jute je najbolji bio Donovan Mičel sa 31 poenom.

Klarkson je ubacio 12, O'Nil i Gober po 10.

Lejkersi su ponovo u gostima pobedili Memfis Grizlise – 94:92.

Šampion je gubio četiri razlike na poluvremenu, izjednačio pred poslednju četvrtinu i meč prelomio dva minuta pred kraj.

Džejms i Dejvis napravili su seriju od 6:0, kojom su Lejkersima doneli pobedu.

Lebron je imao 26 poena, 11 skokova i 7 asistencija, dok je Dejvis upisao 26 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Po 13 su na drugoj strani ubacili Valančijunas, Bruks i Đeng, 12 je dodao Klark, a 10 Kajl Anderson.

San Antonio Sparsi savladali su Kliperse na gostovanju – 116:113.

Sparsi su imali čak +19 na poluvremenu, ali su Klipersi uspeli da se vrate i da imaju samo poen zaostatka pred poslednju deonicu.

Ipak, poslednju četvrtinu Sparsi otvaraju serijom 11:0 i povratka za Kliperse u meč nije bilo.

Peti Mils bio je najbolji u redovima San Antonija sa 27 poena, dok je Dežonte Marej dodao 21.

Kavaj Lenard je sa 30 poena i 10 asistencija bio najbolji u poraženom sastavu.

Batum i Beverli dodali su 21, odnosno 20 poena.

NBA, utorak na sredu

Nets – Džez 130:96
Grizlis – Lejkers 92:94
Nagets – Timbervulvs 123:116
Klipers – Spars 113:116
TrejlBlejzers – Buls 108:111

Iznenađenje večeri je pobeda Čikago Bulsa nad Portland TrejlBlejzersima u gostima – 111:108.

Kobi Vajt sa 21 poenom i 10 skokova i Oto Porter sa 19 poena i 13 skokova predvodili su Čikago Bulse do pobede.

Zek Lavin dodao je 18, Patrik Vilijams i Templ po 14 poena.

Na drugoj strani je Mekalum ubacio 26, a Lilard 24 poena.