9. Marta 2020.

Juventus ponovo bolji od Intera za povratak na tron

“Stara dama” je pred praznim tribinama Alijanc stadiona, zbog epidemije koronavirusa, u direktnom duelu praktično optisala Inter iz trke za Skudeto.

Golovima u drugom poluvremenu Arona Ramzija i rezerviste Paula Dibale, Juventus se vratio na vrh italijanskog prvenstva, sa bodom više od Lacija.

Ipak, ono što je bitnije je da je pobegao Interu na devet bodova, istina uz meč više, ali je i tako velika razlika.

U prvom poluvremenu samo je golman Inter Samir Handanoviž držao “nerazure”, odbranio je nekolikom odličnih šansi Daglasu Kosti i Kristijanu Ronaldu, ali u nastavku ni sjajni Slovenac nije uspeo da spreči drugi ovosezonski poraz svog tima od aktuelnog prvaka.

U rasponu od 13 minuta Ramzi se na asistenciju Ronalda skoro ušetao u gol, da bi pravu majstoriju priredio Dibala.

Sastavi

Juventus: Ščesni, Kvadrado, Bonuči, De Liht, Aleks Sandro, Ramzi, Bentakur, Matuidi, Daglas Kosta, Ronaldo, Iguain.
Trener: Mauricio Sari

Inter: Handanović, Škrinijar, De Fraj, Bastoni, Kandreva, Vesino, Brozović, Barela, Jang, Martines, Lukaku.
Trener: Antonio Konte

Šta je sve uradio Argentinac…

Nanizao je nekoliko defazivaca Intera po ulasku na teren i postavio konačnih 2:0 na dodavanje Ramzija.

I pokazao da sa pravom mora da ima mesto u najboljih 11 Juventusa.

Do kraja ništa se specijalno nije dešavalo u pozorišnoj atmosferi zbog straha od koronavirusa.