30. Januara 2021.

Juta nezaustavljiva, 147 poena Bruklina, Njujork “pregazio” Klivlend, Atlanta bolja od Vašingtona

Hrvatski bek je postigao 32 poena za isto toliko minuta na parketu, a imao je i dve asistencije.

Iz igre je šutirao 10/16, za tri 7/11, dok je penale izvodio 5/5.

Pored njega istakao se i Majk Konli sa 22 poena i devet asistencija, dok je Klarkson dodao još 18, uz pest skokova.

Rudi Gober je utakmic završio sa dabl-dablom. Imao je 17 poena i 12 skokova.

Kod Dalasa najefikasniji je bio standardno Luka Dončić sa 25 poena.

On je imao i sedam asistencija, odnosno šest skokova, ali se dosta mučio u šutu. Iz igre je to bilo 8/17, za tri 2/6, a sa linije slobodnih bacanja 7/10.

Boban Marjanović je na terenu proveo četiri minuta i zabeležio tri skoka i jednu asistenciju.

Jutina pobeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Ubedljivo su vodili tokom čitavog meča, vođstvo je dostizalo i +30 u i na kraju su rutinski upisali 15. trijumf i trenutno su prvi na Zapadu.

Dalas je u donjem domu, 13, sa skorom 8-11.

Košarkaši Bruklin Netsa slavili su na gostovanju kod Oklahome u jednom vrlo efikasnom meču. Rezultat je bio 147:125.

Tim iz Njujorka, uprkos odsustvu povređenog Kevina Durenta, odigrao je napadački najbolju utakmicu u sezoni.

Predvodili su ih Džejms Harden i Kajri Irving sa po 25 poena, s tim što je Brada ostvario tripl-dabl i ima još 10 skokova i 11 asistencija.

Irving je ostvario sedam asistencija i pet skokova, a dobar je bio i Heris sa 20 poena.

Kod Tandera su se istakli Džildžus-Aleksander i Maledon sa po 24 poena. Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski je za oko 16 minuta na parketu imao po dva poena i skoka. Iz igre je šutirao 1/6, dok je sve tri trojke, koje je šutnuo, promašio.

Utakmica je bila rezultatski interesantna samo u prvom delu prve četvrtine, da bi već u drugoj, Netsi uspeli da se odlepe i tu prednost održavaju do samog kraja.

Trijumf su ostvarili i Šarlot Hornetsi nad Indijana Pejsersima rezultatom 108:105.

Trojica najefikasnijih došli su iz redova poražene ekipe. Sabonis je imao 22 poena i 11 skokova, Brogdon 21 poen i osam asistencija, a Tarner 20 poena i osam skokova.

Uzalud, Šarlot je imao za nijansu više ostalih, raspoloženih igrača, predvođeni Rozijeom i Vašingtonom, koji su ubacili po 19 poena.

Košarkašima Milvoki Baksa nije pomogao ni dabl-dabl Janisa Adetokumba u Nju Orleansu (131:126).

Grk je ubacio 38 poena i imao 11 skokova i pet asistencija, ali treći poraz u poslednjih pet mečeva nije uspeo da spreči.

Pelikansi su imali previše raspoloženih igrača. Ingram je postigao 28, Bol 27, a Bledso 25 poena.

Košarkaši Sakramento Kingsa neprijatno su iznenadili Toronto Reptorse na gostovanju i slavili sa 126:124.

Oni su vodili tokom celog meča, da bi domaći u završnici uspeli da priđu na samo pola koša zaostatka.

Sakramento je odbio taj nalet i upisao osmu pobedu. Imaju i 10 poraza, dok je Toronto na skoru 7-12.

Najbolji su pobedničkoj ekipi bio je Barns sa 26 poena i sedam skokova, dok su se kod Reptorska istakli Paskal Sijakam sa 32 poena, odnosno Fred Van Vlit sa 26, uz šest asistencija i pet skokova.

Košarkaši Njujork Niksa su rezultatom 112:81 porazili Klivlend Kavalirse.

Njujork Niksi su pobedom nad Klivlend Kavalirsima prekinuli niz od tri uzastopna poraza i ostvarili četvrtu pobedu na svom terenu – 112:81.

Imanuel Kvikli, ruki iz redova Niksa, prosto oduševljava ove sezone, baš kao i Džulijus Rendl, a sada je i Ar Džej Beret uspeo da odigra odličnu utakmicu.

Kvikli je sa 25 poena bio najefikasniji, dok je 24 imao Beret, Rendl 16 uz 8 skokova i 6 asistencija. Na drugoj srani, 24 poena Garlenda, 17 Sekstona, a zanimljivo da je Andre Dramond imao 4 poena i 15 uhvaćenih skokova.

Niksi su najveći deo posla odradili u prvom poluvremenu. U prvoj četvrtini, koja je bila neefikasna, ubacili su 19 poena, da bi u drugoj prednost od 2 poena pretvorili u 14 poena razlike.

Nije napad bio glavna stvar, već odbrana. U drugoj deonici su ostavili Kavse na 16 poena, a 81 koliko su postigli je rekordno nisko ove sezone, a tada su Kavalirsi ubacili tek 6 od 19 šuteva.

Tokom čitave utakmice, šutiralli su tek 34%…

U trećoj deonici su Niksi imali seriju 12-1, pa su poveli sa 72:55 pred ulazak u poslednju četvrtinu, gde se prosto nije postavljalo pitanje ko će da pobedi. Na kraju, ubedljiva pobeda rezultatom 112:81.

Orlando Medžik je dočekao Los Anđeles Kliperse i loše se proveo u toj utakmici, pošto su gosti iz Kalifornije slavili sa ubedljivih 116:90.

Kavaj Lenard i Pol Džordž su kombinovano ubacili 50 poena i predvodili Kliperse do nove lake pobede, gde je sve bilo poznato već na poluvremenu kada su Klipersi vodili sa 62:48.

Ta prednost je kasnije dodatno rasla sve do konačnih 116:90.

Pol Džordž je bio predvnodnik sa 26 poena, 24 je imao Lenard, a po 13 Moris i Ibaka. Na drugoj strani, loše veče Vučevića. Samo 10 poena, 4/13 iz igre za 29 minuta, dok je Terens Ros bio najefikasniji sa 24 poena.

Atlanta Hoksi su rezultatom 116:100 porazili Vašington Vizardse, dok je Filadelfija sa 118:94 bila bolja od Minesote.

Revolveraški obračun u duelu Atlante i Vašingtona ostao je u senci velikih tenzija i čak tri isključenja i ukupno devet tehničkih grešaka.

Isključeni su Rasel Vestbruk i Ražon Rondo, nakon dve tehničke greške koje su zaradili zbog koškanja, a pre njih dvojice je u svlačionicu došao Robin Lopez.

Što se same utakmice tiče, vrlo rano je bilo jasno da će Hoksi izaći kao pobednici, a ono što je interesantno je da je Bredli Bil ubacio “samo” 26 poena i da mu je to najslabiji učinak čitave sezone.

Izbačeni Vestbruk je kao i Bil ubacio 26 poena i predvodio ekipu u poenterskom učinku, zanimljivo je da niko osim Metjuza (10 poena) nije bio dvocifren, da je Bertans bio na 0/7 iz igre, a Deni Avdija nije igrao.

Na drugoj strani, Bilu i Vestbruku je Tre Jang odgovorio sa 41 poenom, 17 je postigao Kolins, a 13 Kapela uz 14 uhvaćenih skokova…

Džoel Embid i Nikola Jokić su ove sezone najbolji NBA igrači, a Embidova Filadelfija je trenutno najbolja ekipa na Istoku i u noći iza nas su bez ikakvih problema savladali Minesotu.

Istina, nisu imali Karla Entonija Taunsa, ali su svakako ubedljivo poraženi rezultatom 118:94. Najzaslužniji je bio maestralni Embid, koji je meč završio sa 37 poena i 11 skokova.

Što se tiče ostalih igrača, Tobajas Heris je imao 17 poena i 11 skokova, Ben Simons 11 poena i 7 asistencija, 13 poena je dodao Milton, a 12 Kari.

Na drugoj strani, 22 poena Bizllija, 15 Edvardsa i 14 je postigao Dianđelo Rasel.

Minesota Timbervulvsi su se odlično držali u prvom poluvremenu, ali su Embid i Heris u pomenutoj trećoj četvrtini napravili ključnu razliku, kada se Filadelfija odlepila na dvocifrenu razliku i više nije bilo povratka za tim iz Mineapolisa.

U poslednjoj četvrtini je Dok Rivers priliku dao igračima koji ne igraju toliko često i meč je završen rezultatom 118:94 u koristi momaka iz Pensilvanije.