23. Jula 2020.

Junajtedu samo bod pred poslednju i najvažniju utakmicu sezone

Izabranici Olea Gunar Solskjera nalaze se na trećem mestu sa 63 boda, jednim više od Čelsija (ima utakmicu manje) i Lestera.

Da li će Junajted igrati u Ligi šampiona videćemo u poslednjem kolu u kojem igra u direktnom okršaju protiv Lestera.

Bod ih vodi u elitno fudbalsko takmičenje, dok će poraz verovatno značiti plasman u Ligu Evrope. Zavisi i šta će Čelsi uraditi, tako da nas očekuje uzbudljivo poslednje kolo.

“Čekićari” su prvi došli do prednosti. Pogba je u nadoknadi prvog poluvremena igrao rukom, dosuđen je penal i Antonio ga je iskoristio.

Vest Hem je vodio na poluvremenu, a Junajted je u nastavku uspeo da postigne izjednačujući gol.

Igra se 55. minut kada su Grinvud i Marsijal kombinovali, a talentovani napadač pogodio za 1:1.

Činilo se da će “crveni đavoli” krenuti još više da napadaju posle datog gola, ali to se nije dogodilo. Štaviše, Vest Hem je imao dve dobre šanse da dođe do tri boda, ali je De Hea to sprečio.

Junajted u poslednjem kolu čeka težak posao, ali ni Lester se ne nalazi u najboljoj formi tako da je dosta nezahvalno predvideti konačan ishod tog meča.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je svih devedeset minuta za Junajted.