Viljareal – Mančester junajted 0:2 (0:0)
Ronaldo 78, Sančo 90
Stadion: Keramika
Sudija: Feliks Brih.

Tom pobedom „crveni đavoli“ su izborili učešće u nokaut fazi kontinentalnog takmičenja.

Nije sve bilo kako treba u igri Junajteda. Dugo su se mučili, a ne bi bilo preterano ni reći da je pobeda nezaslužena.

Dobar deo utakmice Viljareal je bio bolja ekipa, a da se mreža gostiju ne zatrese potrudio se David De Hea naročito nakon udarca Manua Trigerosa u drugom delu igre.

Junajted je teško dolazio do prilika na drugoj strani, a i kada bi stigli nisu ih koristili.

Kerik je priliku dao Fernandešu umesto Van de Beka i to se odmah odrazilo na terenu. Portugalac je proigrao Sanča ubrzo po ulasku na teren, ali se ispred Engleza isprečio Geronimo Rulji koji je na vreme istrčao.

Od heroja do tragičara, Rulji je ubrzo postao potonje. Samo nekoliko minuta kasnije uputio je riskantan pas ka Kapueu koji je presekao Kristijano Ronaldo.

Grupa E, 5. kolo
Dinamo Kijev – Bajern Minhen 1:2 (0:1)
Garmaš 70 – Levandovski 14, Koman 42
Stadion: Olimpijski stadion u Kijevu
Sudija: Halil Umut Meler

Specijalista za kasne golove u ovogodišnjem izdanju grupne faze Lige šampiona nije čekao sam kraj, već je u tom 78. minutu lob udarcem doveo svoju ekipu u prednost.

Bio je to njegov peti gol u šest mečeva i 140. u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Do kraja je Džejdon Sančo sjajnim golom u 90. minutu osigurao pobedu engleskog predstavnika.

Junajted je sada na 10 bodova nakon pet kola, dok je Viljareal drugi sa sedam.

U drugom susretu večeri Bajern je slavio u Kijevu protiv tamošnjeg Dinama 2:1.

Velika količina snega je napadala pre ovog susreta, što je donekle otežalo igru.

Međutim, to nije omelo Bavarce koji su važili za velike favorite u meču bez većeg rezultatskog značaja za njih.

Nakon prvih 45 minuta igre bilo je 2:0 za nemačkog predstavnika, a golove su postigli Robert Levandovski nakon sjajnih “makazica” i Kinglsi Koman.

Nisu se predavali domaćini, koji su bili bolji u drugom poluvremenu. Najpre je Denis Garmaš izjednačio u 70. minutu, da bi se u nastavku istakao Viktor Cigankov.

Ukrajinsko krilo je pogodilo i stativu u drugom minutu nadoknade, ali Dinamo od toga više nije moga.

Kijevski tim ostaje na začelju sa jednim poenom, dok je Bajern prvi sa svih pet pobeda.