30. Marta 2019.

Junajted siguran, Milivojević vodio Palas do pobjede

Golovima mladih nada Rašforda i Marsijala je Mančester junajted savladao ekipu Votforda, ali je ovaj trijumf bio sve samo ne lagan. Iako je Junajted imao tu početnu inicijativu i konstantno napadao, Votford nije sedeo skrštenih ruku.

21.00 Arsenal – Njukasl

Imali su Troj Dini i Roberto Perejra svoje šanse, ali nisu bili precizni pa su mreže mirovale. Đavoli su ipak umeli da kazne neopreznost “Stršljenova” i preko momka iz njihove omladinske škole, Markusa Rašforda, došli do prvog pogotka.

Od tog momenta je Votford pokušavao da napadne i da postigne gol, pa iako su se šanse nizale nije bilo uspeha, da bi Junajted preko francuskog napadača Entonija Marsijala došao do prednosti od 2:0.

Ole Gunar Solskjer je već počeo da razmišlja o odbrani trijumfa pa je Marsijala zamenio Rohom, koji je bio jedan od krivaca za pogodak Dukurea u 89. minutu koji je postavio konačan rezultat, 2:1.

Sautempton je kao gost pobedio Brajton golom Hojbjerga u 53. minutu utakmice pa su Sveci sada na 5 bodova daleko od Kardifa koji je “prvi ispod crte”. Barnli je takođe izvojevao važnu pobedu u borbi za opstanak, pošto su savladali Vulverhempton sa 2:0 na svom stadionu. Barnli sada ima 33 boda, baš kao i Sautempton samo sa utakmicom više.

Kristal Palas je uz pomoć Luke Milivojevića i Patrika van Anholta upisao nova tri boda. Srpski fudbaler je iz penala doneo prednost Palasu u 76. minutu utakmice, a svega 12 minuta kasnije van Anholt postavlja konačnih 2:0.

Lester je pobedio Bornmut takođe sa 2:0, a iskusni napadač Džejmi Vardi upisao se u strelce u 82. minutu kako bi overio pobedu “Lisica”, jer je u 11. minutu Ves Morgan doveo Lester u vođstvo.