3. Novembra 2022.

Junajted se uzalud osvetio, kraj Olimpijakosove noćne more

Mančester junajted je pobedio Sosijedad sa 1:0 u šestom kolu Grupe E i time mu se osvetio za poraz u Engleskoj u prvom kolu.

Heroj “đavola” bio je Garnačo, koji je u 17. minutu iskoristio asistenciju Kristijana Ronalda i postavio, kako se ispostavilo, konačan rezultat.

Ova pobeda, međutim, nije bila dovoljna izabranicima Erika ten Haga za prvo mesto, pošto je španski tim imao bolju gol razliku (+8, +7), pa će Junajted morati da sreću traži preko šesnaestine finala LE, dok je Sosijedad direktno u osmini.

U drugom meču ove grupe Šerif je u Tiraspolju uspeo da odoli Omoniji, a na kraju i slavi sa minimalnih 1:0.

Remi je bio sve što je bilo neophodno moldavskom klubu da obezbedi prolaz u Ligu konferencija, a pobeda je na kraju došla preko Akanbija dva minuta pre isteka regularnog toka utakmice.

Liga Evrope, Grupa E:
Sosijedad – Mančester junajted 0:1 (0:1)
Garnačo 17
Šerif – Omonija 1:0 (0:0)
Akanbi 88

Što se Grupe G tiče, grčki Olimpijakos je doživeo novi debakl pošto je izgubio od Nanta na domaćem terenu sa 2:0.

Olimpijakos je time upisao četvrti poraz u šest mečeva Lige Evrope, te je ostao bez ijedne pobede i ispao iz Evrope.

Ovakav rezultat prestavlja katastrofu za tim koji je ove sezone potrošio mnogo novca i pojačao se igračima kao što su Hames Rodriges i Marselo.

Crveno-beli iz Pireja imali su veći posed i više šuteva, ali su na kraju dva puta morali da vade loptu iz sopstvene mreže.

Strelci za Nant bili su Mostafa Mohamed i Bias.

U drugom meču ove grupe Frajburg je odneo pobedu iz Karabaga sa 1:0.

Strelac prvog gola bio je Petersen sa bele tačke u 25. minutu.

Karabag je u 55. minutu izjednačio, ali je Marku Vešoviću poništen gol zbog ofsajda, da bi u 60. Medina dobio direktan crveni karton i time, na prvi pogled, presudio sopstvenom timu.

Azerbejdžanskom timu bila je potrebna pobeda na ovom meču i šanse su bile minimalne, ali je nadu doneo Ovusu u 92. minutu. Ipak, do kraja nije bilo vremena za čudo.

Iz ove grupe, dakle, u osminu finala LE ide Frajburg koji je to još raniej obezbedio, Nant ide u šesnaestinu finala, Karabag u Ligu konferencija, a Olimpijakos – nigde.