27. Oktobra 2022.

Junajted rutinski sa Šerifom, povratak Ronalda i Megvajera

Rurinski trijumf Mančestera obeležio je povratak Kristijana Ronalda, koji je bio u startnoj postavi, odigrao je Portugalac čitav meč, postigao i gol. Poluvreme je na terenu proveo i oporavljeni Hari Megvajer, ali s obzirom na njegovu formu pitanje je da li su navijači Junajteda uopšte srećni zbog njegovog povratka.

Bilo kako bilo, golovima Daloa u 44, Rašforda u 66. i Ronalda u 81. minutu Junajted je slavio. Rutinsku pobedu ostvario je i Sosijedad protiv Omonije u Nikoziji – 2:0. Španci su ostali na čelu tabele, u poslednjoj rundi ugostiće upravo Junajted, kojeg su na Ostrvu savladali sa 1:0. Za treće mesto i selidbu u Ligu konferencije boriće se šerif i Omonija.

Frajburg je na domaćem terenu odigrao samo nerešeno protiv Olimpijakosa – 1:1, ekipe koja je ove sezone u očajnoj formi. Tim iz Pireja postigao je rani gol, još u 17. minutu pogodio je El Arabi, ali Grci nisu došli do trijumfa, izjednačio je Kubler u 90+3. minutu.

Ipak, Frajburg je obezbedio prvo mesto u grupi. Karabag je bio nadomak velikog boda protiv nanta u Francuskoj, koji bi im doneo i definitivni plasman u osminu finala. Činilo se da će tako i biti kad je Ozobić iz jedanaesterca izjednačio u 56. minutu, ali je Ganago u 90+5. minutu doneo vrlo važan trijumf svom timu.

U poslednjoj rundi, Olimpijakos će ugostiti ekipu Nanta, a Karabag će u Bakuu igrati protiv nezainteresovanog Frajburga.

Na kraju, Šturm je došao do izuzetno vredne pobede protiv Fajenorda, i to golom Kiteišvilija u 90+3. minutu. Na ovaj način Austrijanci su zajedno sa Lacijom sada na čelu tabele sa osam bodova, po pet imaju Fajenord i Midtjiland. U poslednjoj rundi Šturm gostuje u Danskoj, dok će Lacio igrati u Roterdamu.