31. Jula 2019.

Junajted pobijedio u Norveškoj, Solskjer igrao protiv Solskjera

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su u prijateljskom meču u Oslu ekipu Kristijansunda sa 1:0.

Bio je to peti pripremni meč “crvenih đavola” i peta pobeda, a susret je bio zanimljiv jer smo makar na kratko imali prilike da vidimo duel oca i sina.

Sin trenera Mančester junajteda, Olea Gunara Solskjera, Noa (17) odigrao je poslednjih pet minuta i pobrao aplauze sa tribina.

Junajted je reklo bi se igrao meč u laganom ritmu, nije to bila preterano kvalitetna partija, a rešena je na samom kraju, kada se činilo da neće biti golova.

U prvom minutu nadoknade vremena golman norveške ekipe Andreas Vaikla oborio je Huana Matu koji je preuzeo odgovornost da izvede penal. Španac je bio precizan za pobedu od 1:0.

Nemanja Matić je odigrao 60 minuta u timu sa “Old Traforda”, kada ga je zamenio Pol Pogba. Inače, ulogu kapitena u ovom susretu imao je golman David de Hea.

Uživao sam u meču. Bilo je sve lepo, počevši od pisanja medija, preko mojih poznanika ovde, mnogo ljudi je došlo da nas vidi. Kristijansund je igrao veoma dobro, odlično su se branili“, rekao je posle meča Ole Gunar Solskjer.

Junajtedu je do početka Premijer lige i derbija u prvom kolu sa Čelsijem ostala još provera protiv Milana, 3. avgusta u Kardifu.