7. Februara 2020.

Joviću 20 minuta – Real eliminisan poslije goleade!

Navijači na Santiago Bernabeu imali su prilike da vide možda i najgorih 60 minuta izabranika Zinedina Zidana ove sezone.

Domaći su gubili 3:0, ali su u finišu utakmice uspeli da izbegnu potpuni debakl. Ipak, okončana je serija Reala od 21 utakmice bez poraza.

Junak Baskijaca bio je Aleksander Isak, koji je postigao dva pogotka i jednu asistenciju.

Sosijedad je do prednosti stigao u 22. minutu, kada je Martin Edegor postigao gol protiv bivšeg kluba i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Kada su svi očekivali povratak Reala u meč usledio je blickrig gostiju i dva gola za dva minuta Isaka.

Marselo je potom smanjio, da bi sve dileme oko pobednika rešio Merino.

Poslednjih 15 minuta za Real odigrao je i Luka Jović, baš kao i Rodrigo, koji je u 81. ponovo dao nadu svojoj ekipi.

U sudijskoj nadoknadi vremena, Naćo je postavio konačnih 3:4.