Lajpcig – Augsburg 0:0
Majnc – Borusija (M) 0:1 (0:0)

petak:
Verder – Šalke 4:2 (1:1)

Ajntraht je zasluženo slavio na gostovanju, poprilično ubedljivo, ali ne toliko koliko je u pobedi tokom prvog dela sezone, kada je uz pet golova Luke Jovića došao do trijumfa od 7:1.

Iako su gosti bili bolji na poluvreme se otišlo bez golova, a znatno bolju igru ekipe iz Frankfurta videli smo u drugih 45 minuta.

Odmah na startu drugog poluvremena u listu strelaca se upisao Gonsalo Pasijensija, koji je u 48. minutu svom timu doneo prednost.

Fortuna je bila jako blizu izjednačenja, kada je u 62. minutu dosuđen penal. Sudija je rešio da proveri VAR i posle gledanja snimka promenio mišljenje na opšte zaprepašćenje stadiona u Diseldorfu.

Prilika do 82. minuta nije bilo puno, a tada Mijat Gaćinović nije uspeo da iskoristi dobru loptu Filipa Kostića.

Ipak, Ajntraht je uspeo da dođe do još dva gola – Sebastien Ale je zatresao mrežu domaćina u 91, a zatim i u 93. minutu, kada mu je asistirao Kostić.

Pored Kostića, koji je zabeležio pomenutu asistenciju, Gaćinović i Jović se nisu istakli. Jović je odigrao 72. minuta, a Mijat osam više.

Ajntraht je pobedom došao na korak, to jest tri boda od jednog od mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone.