15. Novembra 2022.

Jović bez minuta, ovacije za Bobija, Pokuševski briljirao, ali Boston odnio pobjedu

Poene za pobedu Hita sa linije slobodnih bacanja 35 sekundi pre kraja postigao je Bem Adebajo.

Finiks je zatim imao tri šuta ka košu, ali nije uspeo da dodje do pobede.

Adebajo je ostvario dabl-dabl sa 30 poena i 10 skokova, Džimi Batler je zabeležio 16 poena i 13 skokova, uz sedam asistencija, dok su po 15 poena postigli Kejleb Martin i Kajl Lauri.

Devin Buker je za goste iz Arizone upisao 25 poena, uz osam skokova, Dvejn Vašington džunior je dodao 21 poen, a dabl-dabl učinak je ostvario Deandre Ejton sa 16 poena i 12 skokova.

Finiks ima skor od osam pobeda i pet poraza, dok je Majami posle 14 utakmica na polovičnom učinku.

Los Anđeles Klipersi su na gostovanju pobedili Hjuston sa 122:106.

Za domaći tim je gotovo tri minuta na terenu proveo srpski igrač Boban Marjanović, koji nije uspeo da se upiše u strelce.

Domaći navijači su mu, inače, priredili ovacije, ne zaboravljajući vreme kada je Bobi nastupao za ovaj tim.

Najefikasniji kod Klipersa bio je Pol Džordž sa 22 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je kod Rokitsa to bio Džejlen Grin sa 25 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Klipersi imaju osam pobeda iz 14 utakmica, a Hjuston je ostao na dve pobede, uz 12 poraza.

Košarkaši Oklahome poraženi su kao gosti od Bostona (126:122), uz jako dobru partiju Alekseja Pokuševskog.

Srpski igrač je na terenu proveo 37 minuta, te stigao da zabeleži dabl-dabl, drugi u tekućoj sezoni.

Pokuševski je ubacio 16 poena, te uz to imao još 14 skokova, tri asistencije, tri blokade i jednu ukradenu loptu.

Iz igre je šutirao 7/12, za tri poena je bio polovičan (2/4), dok na liniju za slobodna bacanja nije izlazio.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Šej Džildžes-Aleksander sa 37 poena i osam asistencija, Dort je dodao 21, a Gidi, kao Pokuševski, 16 poena.

U redovima pobednika Tejtum je ubacio 27 poena, te imao 10 skokova, Braun je postigao 26 poena, šest skokova i šest asistencija, a Smart 22 poena, pet uhvaćenih lopti i osam završnih dodavanja.

Oklahoma se jako dobro držala u prvom poluvremenu, tokom kojeg je imala i prednost, u jednom momentu i dvocifrenu.

Ona je u trećem kvartalu otišla na maksimalnih +15. Ipak, Boston je u poslednjoj četvrtini serijom 8:0 uspeo da izjednači, a onda malo po malo i da preokrene – vođstvo nije ispuštao do samog kraja.

Boston je prvi na Istoku sa skorom 11-3, dok je Oklahoma 10. na Zapadu sa učinkom 6-8.

Košarkaši Toronta slavili su kao gosti protiv Detroita (115:111) i tako Pistonsima naneli četvrti uzastopni poraz.

Džejen Ajvi je uzalud imao 21 poen i osam asistencija, baš kao i Bojan Bogdanović, koji je zabeležio 18 poena, pet skokova i isto toliko asistencija.

Kod Toronta najbolji je bio Benton sa 27 poena. Bučer je dodao 20, a Anunobi 19, uz sedam skokova.

Pobedu je protekle večeri ostvario i Šarlot kao gost protiv Orlanda (112:105).

Plamli je zabeležio dabl-dabl (18p+10sk), Bol je dodao 17 poena, uz devet asistencija, a isti broj poen ubacio je i Rozir.

Kod Medžika su se istakli Vagner sa 23 poena i šest skokova, odnosno Karter sa 20 poena i pet skokova.

Atlanta je na gostovanju pobedila Milvoki sa 121:106, i tom timu nanela drugi uzastopni poraz.

Dva tima su se u poslednjih 16 dana sastala tri puta, a Atlanti je ovo druga pobeda nad Milvokijem.

Najefikasniji u timu iz Džordžije bio je Deandre Hanter sa 24 poena, Tre Jang je postigao 21 poen, uz devet asistencija, dabl-dabl učinak je ostvario Klint Kapela sa 19 poena i 10 skokova, a 19 poena je upisao i Dedžonte Marej.

Za Atlantu zbog povrede kolena ove sezone još uvek nije igrao srpski igrač Bogdan Bogdanović.

Janis Adetokumbo se posle propuštene tri utakmice zbog povrede vratio na teren. Grčki igrač je za Milvoki postigao 27 poena, uz osam uhvaćenih lopti, Mardžon Bošamp je dodao 20 poena, uz osam skokova, dok je Bobi Portis zabeležio 14 poena i 10 skokova.

Milvokiju je ovo bio treći poraz u sezoni u 13. utakmici, dok je Atlanta došla do devete pobede, uz pet poraza.

Golden Stejt je na domaćem terenu ubedljivo savladao San Antonio sa 132:95, a do pobede ih je vodio Džordan Pul sa 36 poena.

Lemb je dodao 17 poena, a Kari 16, uz po pet skokova i asistencija.

U redovima Sparsa najbolji je bio Džonson sa 15 poena. Bejts-Diop je ubacio 12, uz devet uhvaćenih lopti, dok je Sohan postigao 12 poena i imao sedam skokova.