1. Decembra 2019.

Još jedan poraz Zvezde u ABA ligi

ABA liga, 9. kolo:Cedevita Olimpija – Crvena zvezdadvorana: Stožice, Ljubljana
sudije: Ilija Belošević, Saša Pukl, Marko Juras

Ovo je prvi poraz Dragana Šakote na klupi aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja.

Domaće je do trijumfa predvodio Rajan Boutrajt sa 17 poena, dok je kod Zvezde najbolji bio Lorenco Braun, koji je, takođe, imao 17 poena uz pet asistencija i četiri skoka.

Nakon prvih nekoliko “praznih” minuta, izabranici Dragana Šakote su prvi u ušli u ritam.

U tim trenucima najbolji na terenu je bio Kuzmić, koji je razigravao, ali i postizao poene za maksimalnu prednost u tom trenutku od +8 (12:4).

Tajm-aut Slavena Rimca je urodio plodom, a seriju od 8:0 domaćih predvodio je Rajan Boutrajt.

Drugu četvrtinu odlično je počeo Krušlin, koji je doneo prvu prednost svojoj ekipi na ovoj utakmici (19:16).

Od tog trenutka vođstvo domaćih je konstanto raslo, da bi trojkama Boutrajta došli do maksimalnih +12.

Usledila je dobra završnica prvog poluvremena gostiju, koju je predvodio Bili Beron, iskoristivši slobodna bacanja, a zatim i otvorenu trojku pa je rezultat na poluvremenu glasio – 35:32.

Nakon nešto tvrđeg početka 3/4, izabranici Slavena Rimca su brzo došli do nove dvocifrene prednosti, pre svega zahvaljujući preciznosti Miler-Mekintajera i Simonovića van 6,75m.

Poslednji ozbiljniji pokušaj Zvezde da se vrati u meč bio je krajem treće četvrtine, kada je Lorenco Braun pogodio nekoliko šuteva. Prišli su crveno-beli na samo četiri poena zaostatka, ali to je bilo sve.

Usledila je nova serija domaćih, a u tim trenucima najbolji na terenu su bili upravo bivši igrači Zvezde – Blažič i Simonović. Cedevita Olimpija je rutinski sačuvala prednost i na kraju pobedila velikog rivala sa 75:64.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje FMP, dok slovenačka ekipa gostuje podgoričkoj Budućnosti.