5. Februara 2021.

Još jedan poraz Dalasa, Hjuston srušio Memfis

Iako su prekinuli gubitnički niz u prošloj utakmici, novi poraz poslao ih je na pretposlednje mesto na Zapadu sa skorom 9-14.

Voriorsi nastavljaju da igraju dobro i sada su na skoru 12-10.

Keli Ubre bio je sjajan. Ubacio je 40 poena uz šut iz igre 7/11 za dva, 7/10 za tri i 5/6 sa linije za slobodna bacanja.

Stef Kari je postigao 28 poena, dok je Vigins ubacio 18.

Drejmond Grin je upisao 11 poena i 15 asistencija.

Luka Dončić je na drugoj strani imao 27 poena, iz igre je šutirao 8/20. Dodao je po 6 skokova i asistencija.

Porzingis je dodao 25 poena.

Boban Marjanović je imao četiri poena i šest skokova.

Juta Džez lako je savladala Atlanta Hokse u gostima – 112:91.

Džordan Klarkson bio je najefikasniji sa 23 poena, dok je Bojan Bogdanović ubacio 21.

Mičel je upisao 18, a Rudi Gober 11 poena i 12 skokova.

U poraženom sastavu istakli su se Kolins sa 17 poena i Uerter sa 16.

Tre Jang nije igrao.

Hjuston Roketsi su rezultatom 115:103 pobedili Memfis Grizlise, dok su Portland Trejlblejzersi sa 121:105 bili bolji od Filadelfija Seventisiksersa.

Hjuston Roketsi su nedavno prekinuli impresivnu seriju pobeda, ali su se protiv Memfisa vratili na pobednički kolosek.

Ipak, nije sve bilo sjajno po Hjuston, pošto je Kris Vud, jedan od najboljih njihovih igrača ove sezone, utakmicu napustio pre vremena zbog povrede skočnog zgloba.

NBA, rezultati:

Atlanta – Juta 91:112
Dalas – Golden Stejt 116:147
Filadelfija – Portland 105:121
Memfis – Hjuston 103:115
Lejkersi – Denver 114:93

Džon Vol je bio predvodnik teksaških “Raketa”, a ključna razlika je napravljena u drugoj četvrtini, nakon vrlo izjednačene prve u kojoj je rezultat glasio 27:27.

Dakle, druga četvrtina počinje serijom Hjustona 7:0, čime je nagovešteno šta može da se dogodi, ali nova velika serija je došla na kraju deonice, kada je Džon Vol dirigovao seriju 14:2.

Hjuston je na poluvremenu imao 60:47, pa u nastavku nije morao mnogo da se muči kako bi obezbedio pobedu, pogotovo što su u poslednji kvartal ušli sa 87:70, ali je gorak ukus ostavila pomenuta povreda Vuda.

Na kraju, Roketsi su trijumfovali sa sa 115:103, a Džon Vol je sa 22 poena bio najefikasniji. 20 je ubacio Gordon, 19 Tejt, 17 Vud i 13 Haus.

U redovima Memfisa, ruki Dezmond Bejn najefikasniji sa 16 poena, 15 je imao Dža Morent, 13 Klark i Džons, a 11 Bruks.

Džoel Embid je sa 37 poena nosio Filadelfiju, ali to nije bilo dovoljno za nešto više od ubedljivog poraza, pošto su Trejlblejzersi odigrali fantastično i slavili sa 121:105.

Najbolji tim Istoka ovoga puta nije odbranio svoj Vels Fargo Centar, iako je Embid stvarno odigrao fantastično, a treba spomenuti da nije bilo Bena Simonsa, kao i da je loše šutersko veče imao Tobajas Heris.

Posle vrlo izjednačenog prvog poluvremena, Portland je ušao u “vruću seriju” i ubacio 40 poena u trećoj četvrtini, dok je Filadelfiju ostavio na samo 19 i tada je napravljena ključna razlika za pobedu gostiju iz Oregona.

Najefikasniji je bio upravo Embid sa 37, 15 je ubacio Poirije, 13 Korkmaz, a po 12 imali su Heris i Milton. U pobedničkom timu, sa 24 poena prednjačio je Trent, 22 je imao Karmelo Entoni, 17 Kanter, 16 Hud, 15 Elebi i 14 Simons.

Osim Mekaluma i Nurkića, Portland je bio i bez Dejma Lilarda.