Jorovićeva u "klinču" sa Amerikankom, mrak prekinuo meč - BIGportal.ba
Sport Tenis

Jorovićeva u “klinču” sa Amerikankom, mrak prekinuo meč

Srpska teniserka Ivana Jorović bila je u naletu protiv Amerikanke Dženifer Brejdi, ali je njihov meč prekinuo mrak.

Brejdi je osvojila prvi set u taj-brejku (7:5), da bi Jorovićeva uzvratila u drugom rezultatom 6:4.

Meč je prekinut zbog mraka i nastaviće se u ponedeljak.

Jorovićeva je u prvom setu u dva navrata imala brejk prednosti. Vodila je 2:0 i 4:2, ali je Amerikanka oba puta momentalno uzvraćala udarac.

Otišlo se u taj-brejk, gde je Brejdi došla do dve set lopte. Srpska teniserka je spasla prvu, ali ne i drugu.

U drugom setu Jorovićeva je bila izuzetno dobra. Brejk je napravila na samom startu, a u trećem i u sedmom gemu seta propustila ukupno pet brejk lopti.

Amerikanka je u poslednjem gemu drugog dela igre imala priliku za brejk, prvu u tom delu meča, ali je Ivana uspela da se izvuče i da reši set u svoju korist.