13. Februara 2020.

Jokićeva borba s vjetrenjačama

“Grumenje” je posle velike borbe i produžetka poraženo od lidera konferencije Los Anđeles Lejkersa 120:116.

Nije bio dovoljan ni dabl-dabl Nikole Jokića sa 22 poena (7/15 za dva, 2/3 tri) uz 11 skokova, 6 asistencija, 3 ukradene lopte i jednom blokadom.

Udarni tandem “jezeraša” je bi previše jak – Entoni Dejvis i Lebron Džejms su zajedno postigli 65 poena (32+33) uz 22 skoka (10+12) te 14 asistencija “Kralja”.

Jokić je vodio žestoku borbu u reketu sa Dejvisom, kome su sudije često gledale kroz prste prilikom nekih duela, kao u završnici četvrtog perioda.

Pri vođstvu Nagetsa 103:100 Jokić je pogodio uz faul, ali se sudije nisu oglasile i dodelile Srbinu dodatno slobodno bacanje koje bi odvelo Denver na +6.

Štaviše, arbitri su procenili da je Dejvisov kontakt sa loptom koja je bila u rukama Jokića dovoljan da dosude “mrtvu loptu”, pa je usledilo podbacivanje u kojem su posed izborili Lejkersi.

U nastavku žestoke borbe Jokiću je suviše lako svirana peta lična greška u novom duelu sa Dejvisom, a taj momentum je značajno pomogao gostima jer se Lebron razigrao i režirao seriju 12:2 za potpuni preokret.

Denver je uspeo da izbori dodatnih pet minuta, ali je tamo Dejvis ubacio dve trojke što domaćin više nije uspeo da stigne.

Već umorni Jokić je dao sve od sebe da vrati Nagetse u igru, ali nakon što ga je Džejms zakačio lakom po licu za šta nije dobio namernu ličnu grešku, usledila je izgubljena lopta Srbina u napadu za izjednačenje.

Nismo bili na potrebnom nivou u poslednjim minutima. Ja sam napravio neke katastrofalne greške. Svaka odluka koju sam doneo bila je loša. Moram da budem bolji. Nisam bio dovoljno agresivan. Moram više da pazim na rezultat i možda šutiram više. Generalno, treba da igramo slobodnije. Ne moramo uvek da čekamo trenera da nam kaže šta da radimo, možemo nešto i sami da probamo”, rekao je Jokić.

Denver je ostao na tri pobede manje od Lejkersa, jednu ispred Klipersa, pa Nagetse posle Ol-star pauze očekuje naporna borba za što bolju poziciju pred plej-of.