7. Marta 2019.

Jokićev dabl-dabl u pobjedi Nagetsa i istorijskoj večeri Lebrona Džejmsa, Hejvord utišao Sakramento

Srpski košarkaš Nikola Jokić nije forsirao na ovoj utakmici, već je razigravao saigrače i dominirao pod obručima.

Centar Nagetsa na terenu je proveo 35 minuta i ka košu je uputio samo pet šuteva (3/5), a meč je završio sa učinkom od 12 poena, 17 skokova, 8 asistencija i tri ukradene lopte.

Jokić je odigrao sjajnu svestranu partiju i franšiza iz Kolorada upisala je 43. trijumf u 65 odigranih mečeva.

Uprkos porazu, veče u Los Anđelesu obeležio je “Kralj” Lebron Džejms koji je nadmašio svog idola i uzora, Majkla Džordana, po broju postignutih poena u ligaškom delu sezone.

Džejms je utakmicu završio sa 31 poenom (13/22), sedam skokova i sedam asistencija, i sada ima ukupno 32.311, 19 poena više od najboljeg košarkaša svih vremena (32.292).

Ovakva partija Lebrona nije pomogla očajnim Lejkersima, koji su pretrpeli 35. poraz u sezoni i velika je verovatnoća da neće igrati u plej-ofu. Sva je prilika da će se to desiti i Džejms će po prvi put još od 2005. godine propustiti doigravanje.

Najefikasniji košarkaš u pobedničkom sastavu bio je Vil Barton sa 23 poena, a pratili su ga Džamal Mari i Geri Heris sa po 19, i Pol Milsap sa 16 poena i 8 skokova.

Nagetsi su drugoplasirani na Zapadu sa skorom 43/21, dok su Lejkersi deseto sa 30/35.

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su u neizvesnoj završnici od Boston Seltiksa sa 111:109.

Kingsi su doživeli šesti poraz u poslednjih osam utakmica i plej-of im se čini sve dalje i dalje.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao je dobru partiju, pošto je za 28 minuta ostvario učinak od 14 poena (5/9), četiri skoka i tri asistencije, dok je Nemanja Bjelica ubacio svega pet poena za 30 minuta.

Bogdanović je na minut do kraja meča morao da izađe iz zbog šeste lične greške, koja je po mnogim komentarima nepravedno dosuđena.

Heroj Seltiksa bio je Gordon Hejvord koji je na dve sekunde do kraja postigao dvojku, čime je doneo krucijalnu prednost ekipi (111:109).

Kingsi su imali vremena i tajm-aut, međutim Herison Barns nije uspeo da pogodi za pobedu i tim Dejva Jejgera doživeo je 32. poraz.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Barns sa 24 poena, uz to je imao osam skokova, pratio ga je Badi Hild sa 23, dok je Dieron Foks imao 16 poena i sedam asistencija.

Kod gostiju Džejson Tejtum je ubacio 24, Al Horford je ostvario dabl-dabl (21p, 11sk), Mori je ubacio 19, dok je pomenuti Hejvord imao 12 poena.

Sakramento sada ima skor od 32/32, dok je Boston na 40/26.