Jokića još nema, Denver u seriji poraza, Dončić se vratio, Lejkersi u minusu - BIGportal.ba
Košarka Sport

Jokića još nema, Denver u seriji poraza, Dončić se vratio, Lejkersi u minusu

Košarkaši Denver Nagetsa zabeležili su peti uzastopni poraz, ovoga puta na gostovanju kod Portlanda (119:100).

Iako je bio najavljen, na terenu nije bilo srpskog centra Nikole Jokića, treći put u nizu, zbog skočnog zgloba.

Pored MVP-a lige, Majk Meloun nije računao ni na Majkla Portera i Džamala Mareja.

Trejlblejzersi su, sa druge strane, stigli do četvrte uzastopne pobede, imaju jednu više od Denvera i zauzimaju dve pozicije više na Zapadu, šesti su.

Najbolji u njihovim redovima bili su Mekalum sa 32 poena, tri skoka i asistencije, te Lilard sa 23 poena, tri skoka i pet asistencija.

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić je na terenu proveo 24 minuta i imao šest poena, sedam skokova i tri dodavanja.

Jokića su pokušali da zamene Grin sa 24 poena i četiri skoka i Moris sa 16 poena.

Portland je krajem poluvremena stigao do dvocifrene prednosti, Denver je u trećem kvartalu uspeo da smanji na jednu cifru, ali to je bilo sve.

Nagetsi naredni meč igraju 27. novembra protiv Milvokija.

Luka Dončić se vratio na teren posle tri utakmice pauze, a Dalas Maveriksi su ostvarili pobedu.

Oni su slavili protiv Los Anđeles Klipersa nakon produžetka (112:104) i tako im se revanširali za poraz od pre nekoliko dana.

Dončić, iako još uvek rovit, uspeo je da doprinese trijumfu svog tima, a imao je 26 poena, ali i po devet skokova i asistencija.

Slovenac je, doduše, uzeo i najviše šuteva (9/21 iz igre, 4/11 za tri), dok je sa linije slobodnih bacanja bio nepogrešiv (4/4).

Poenterski bolji učinak od njega imao je Kristaps Porzingis, koji je postigao 30 poena, te imao i sedam skokova.

Kliperse poraza nije spasao Džekson, koji je imao dabl-dabl (31p+10sk), kao ni Džordž (26+9sk+6as).

Srpski centar Boban Marjanović je na parketu proveo jedan jedini sekund.

Domaći su produžetak obezbedili zahvaljujući Polu Džordžu, koji je ubacio trojku uz zvuk sirene u regularnom delu, ali u nastavku nisu bili na visini zadatka.

U dodatnih pet minuta postigli su jedan jedini poen i poraz nije mogao da bude izbegnut.

Dva tima imaju maltene isti učinak, Dalas je treći sa skorom 10-7, dok su Klipersi peti sa 10-8.

Košarkaši Njujorka pobedili su noćas Los Anđeles Lejkerse rezultatom 106:100.

Nikse su predvodili Evan Furnije sa 26 poena i Džulijus Rendl sa 20 poena, 16 skokova i pet asistencija.

Imanuel Kvikli doprineo je sa 14 poena, od kojih je 12 postigao u poslednjoj četvrtini.

Njujork je u jednom trenutku vodio sa 25 poena, Lejkersi su uspeli da izjednače u trećoj četvrtini, ali ne i da povedu, pa su pretrpeli 10. poraz.

U ekipi Lejkersa nije bilo Lebrona Džejmsa koji je suspendovan na jednu utakmicu zbog sukoba sa Ajzeom Stjuartom iz Detroita, koga je udario laktom u lice tokom prethodne utakmice.

Tim iz Los Anđelesa predvodio je Rasel Vestbruk tripl-dabl učinkom od 31 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Entoni Dejvis postigao je 20 poena uz šest skokova, a Ejveri Bredli 15 poena uz devet skokova.

Košarkaši Majamija pobedili su Detroit 100:92 i ostvarili petu pobedu u poslednjih šest utakmica. Najbolji u pobedničkom timu bio je Tajler Hirou sa 31 poenom i osam skokova.

Kajl Lauri pobedi je doprineo sa 15 poena, osam asistencija i četiri skoka, Bem Adebajo sa 15 poena, devet skokova i pet asistencija, a učinak od 15 poena, devet skokova i pet asistencija imao je i Džimi Batler.

U timu iz Detroita Džerami Grant bio je najefikasniji sa 21 poenom, sedam skokova, tri asistencije i tri ukradene lopte.

Sadik Bej dodao je 15 poena, a Fenk Džekson 13. U ekipi nije bilo Ajzee Stjuarta, koji je suspendovan na dve utakmice zbog sukoba sa Džejmsom.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je u meču protiv Los Anđeles Klipersa na terenu proveo jedan jedini sekund.

On je ušao u finišu regularnog dela da oteža posao rivalu i spreči lako dodavanje za koš – i produžetak.

Ipak, njegovi saigrači i on nisu uspeli u tome, pošto je Pol Džordž postigao trojku i izborio dodatnih pet minuta.

Nije Marjanović bio kriv za to, već Fini-Smit kome je Džordž pobegao i dao koš.