19. Novembra 2021.

Jokić ubacio 27 za poluvrijeme, težak poraz Denvera, odlični Bjelica ispratio Karija

Jokić je za 35 minuta na parketu ubacio 30 poena, uz šut za dva 7/13, za tri 3/4 i za linije za slobodna bacanja 7/9.

Dodao je i sedam asistencija i jednu blokadu, uz samo jednu izgubljenu loptu.

Meč je završio sa -5 u +/- kategoriji.

Jokić je odlično igrao u prvom poluvremenu, gde je ubacio 27 poena.

Promašio je samo dva šuta u prvom poluvremenu, a Denver je imao -6 i zaostatak je delovao kao lako nadoknadiv.

Filadelfija je igrala bez Džoela Embida, koji je bio pozitivan na koronavirus i nalazi se u izolaciji, pa tako nismo dobili duel Kamerunca i Srbina ni posle dve godine, pošto su se poslednji put sastali 10. decembra 2019. godine.

Gosti su bili i bez Denija Grina i naravno Bena Simonsa, ali to Denver nije uspeo da iskoristi, koji je igrao bez Majkla Portera Džuniora i odavno odsutnog Džamala Mareja.

Posle 27 poena u prvom poluvremenu, Jokić je za 15 minuta u drugom šutnuo samo pet puta i promašio je svih pet.

Dodao je još tri sa linije penala.

Filadelfija je dobrom odbranom zaustavila Denver na svega 17 poena u trećoj četvrtini, dok je u napadu bekovski tandem Meksi – Set Kari bio nerešiva enigma za bekove Denvera.

Otišli su na +18 pred četvrtu četvrtinu i povratka nije bilo.

Završnicu utakmice Jokić je presedeo na klupi.

Trener Majk Meloun isključen je posle šest minuta igre u trećoj četvrtini, zbog druge tehničke greške nakon prigovora.

Seventisikserse su do pobede predvodili Meksi sa 22 i Set Kari sa 20 poena.

Tobajas Heris dodao je 17, Bejsi i Milton po 12, dok je Nijang ubacio 11 poena.

Kod Denvera su još dvocifreni bili Vil Barton sa 19 poena, uz devet skokova i osam asistencija, kao i Monte Moris sa 11 poena.

Eron Gordon ubacio je devet poena (4/13 iz igre).

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica odigrao je odličan meč u pobedi Golden Stejt Voriorsa.

Bjelica je ubacio 14 poena za 23 minuta na parketu, u pobedi Voriorsa u gostima protiv Klivlend Kavalirsa 104:89.

Bjelica je šutirao za dva poena 4/5 i za tri poena 2/6.

Dodao je i tri skoka, tri asistencije i tri ukradene.

Nije imao nijednu izgubljenu loptu i meč je završio sa +22 u +/- kategoriji, po čemu je bio najbolji uz Demijona Lija (+30) i Ota Portera Džuniora (+24).

Ponovo je fenomenalan meč odigrao Stef Kari.

Ubacio je 40 poena, uz devet trojki (9/16), a ukupno je iz igre šutirao 15/27 i šutnuo je samo jedno slobodno bacanje (1/1).

Dodao je četiri skoka i šest asistencija.

Voriorsi su imali zaostatak od 13 poena pred poslednjih 12 minuta, a onda je Kari uzeo stvari u svoje ruke i režirao preokret.

U četvrtoj četvrtini je pogodio četiri trojke, četiri dvojke i upisao je dve asistencije za Lija.

Najefikasniji posle njega bio je Bjelica, a dvocifreni su bili i Vigins sa 12 (5/11, 0/5) za tri i Li sa 11 (5/8 iz igre) poena.

Drejmond Grin je imao 14 asistencija i samo četiri poena.

Kod Klivlenda su se istakli Darijus Garland sa 25 i Kevin Lav i Din Vejd sa po 17 poena.

Majami Hit, Minesota Timbervulvsi, Memfis Grizlisi i Juta Džez ostvarili su pobede u noći između četvrtka i petka u NBA ligi.

Majami Hit je lako kod kuće savladao lidera na Istoku Vašington Vizardse 112:97.

Do pobede ih je predvodio sjajni Džimi Batler sa 32 poena (11/19 iz igre, 0/1 za tri, 10/10 slobodna bacanja).

Dodao je i tri skoka, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Ispratili su ga Bem Adebajo sa 20, Vinsent sa 18 i Pi Džej Taker sa 15 poena. Lauri je imao 12 asistencija.

Kod Vašingtona je Bredli Bil bio najbolji sa 30 poena (11/18 iz igre).

Kuzma je upisao 19 poena, 13 skokova i sedam asistencija, Kispert je dodao 13 i Herel 12 poena.